6736 SGK Yapılandırma Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

6736 ssk yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman? 6736 bağkur yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman? 6736 SGK yapılandırma başvurusu uzatıldı mı? 6736 GSS yapılandırma son başvuru tarihi ne zaman? 6736 Yapılandırma başvuruları uzatılacak mı?

19.08.2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan ve yürürlüğe giren 6736 sayılı torba yasa ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim borcu bulunanlar bu borçlarını yapılandırmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na müraacat etmekteler. “Sosyal Güvenlik Borçlarının Yapılandırılması” konulu yazımızda daha önce borçların ne şekilde yapılandırılacağı, başvuruların nasıl ve nereye yapılabileceği kısacası 6736 borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise size yapılandırma başvurusunun son tarihinin ne zaman olduğu ve uzatılıp uzatılmayacağı konusunda sizlere bilgi aktaracağız. 

6736 SGK SSK Yapılandırma Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

 • Genel Sağlık Sigortası borçlarının 6736 Sayılı yasa kapsamında yapılandırılması için son başvuru tarihi 31.01.2017
 • Diğer tüm Sosyal Güvenlik Prim borçları için yapılandırma son başvuru tarihi ise 31.10.2016. ,

Dolayısıyla Genel Sağlık Sigortası borçları hariç diğer borçlarınızı yapılandırma başvurusu için sayılı günleriniz kaldı. Yapılandırma fırsatını kaçırmayın deriz. Zira prim borçlarınızı yapılandırdığınızda hakkınızda icra takibi varsa durduruacak, sigorta prim indirimlerinden faydalanabilecek, Bağkur’da yüzde 5 tutarındaki indirimden faydalanabilecek, ihalelere katılabilecek ve sağlıktan faydalanabileceksiniz.

6736 Sayılı Kanun Gereği SGK Prim Borçlarının Yapılandırılması İçin Son Başvuru Tarihi Uzatılacak mı?

Yapılandırma son başvuru tarihinin 1 ay daha uzatılacağı kanaatindeyiz. Zira bizim millet işini son güne bırakmayı sever. Haliyle son güne kalınca başvurular tamamlanamayacak ve Hükümet de bir ay daha uzatma gereği duyacak.

Bu durumda yapılandırma son başvuru tarihinin 25.11.2016 tarihine uzatılacağını düşünüyoruz.

YAPILANDIRMA SON BAŞVURU TARİHİ UZATILDI.YENİ TARİHİ ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yapılandırılan SGK Prim Borcumu Ödeyemiyorum?

Son günlerde okuyucularımızın en çok yakındığı konulardan birisi de bu. Maalesef SGK sistemi yeni oluşturabildiği ve banka sistemleriyle yeni entegre sağlayabildiği için şu an 6736 sayılı kanun gereği yapılandırılan prim borçlarının tahsilatını sayılı bankalar yapabilmekte. Şu an SGK 6736 yapılandırma tahsilatı yapan bankalar şunlar;

  • Ziraat Bankası,
  • Deniz Bank,
  • Akbank,
  • Ekonomi Bankası,
  • Vakıf bank,
  • Garanti Bankası,
  • Kuveyt Türk Katılım bankası,
  • Albaraka Türk Katılım Bankası,
  • İNG Bank,
  • Anadolu Bank,
  • Finans Bank,
 • PTT banktan henüz yapılandırma taksitleri ödenememekte.
 • İş Bankası da henüz 6736 sayılı kanun gereği yapılandırılan prim borçlarının tahsilatını yapamamakta.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Ben şimdi bagkur yapilandirmadina başvurSam olur mu? O tarihlerde başvurmadim.tekrar ne zaman olur?

 2. Bu gün sabahtan beri banka banka gezdim sistem yok taksitlendirme yine ödeyemiyorum.

 3. bu ülke de normal bağkurlular 2.sınıf vatandaşmı. Ne denmi, tarım sigortalılara yapılandırma var. ancak geçici 63 .ncü maddeye göre bağkurlulara yapılandırma yok. Neden bu ülkede yaşayan esnaf- şirket ortakları bu ülkede vergi ödemiyormu? bu edenle bu yasayı düzenleyenlerin acilen bağkurluların mağduriyetini giderecek düzenlemeleri gerekir. Ülkenin ekonomisini en çok katkıda bulunan kesim mağdur durumdadır. Cumhurbaşkanıma, başbakanıma ve ilgili bakanıma sesleniyorum. Bağkurlu vatadaşların mağduriyetinin acılen giderilmesini istiyorum. Emekliliğini bekleyen bağkurlular hayal kırıklığı yaşamaktadır. Saygılarımla,

 4. Merhaba Sayın Hocam ,

  Sizin bilgilerinize dayanarak bir şey sormak istiyorum.Benim 1,5 seneye yakın unlu mamuller dükkanım vardı ve prim borcumu yatıramamam dan dolayı geçikme faizi ile birlikte 10.500,00 tl bağkur borcum oldu..Günlerimin silinmesi taktirde borcum da siliniyormu?Yapılandırma yaptırdım fakat silinirse hem ben hem ailem daha rahatlayacağız.Bunu iptal ettirebilirmiyim ?Sizce Nasıl bir yol izlemeliyim?şimdiden teşekkürler..

  1. Borcun tamamının silinmesi gibi bir durum söz konusu değil. 2016/06 öncesi prim borcunuzu yapılandırma kapsamında ödeyebilirsiniz.

  1. SGK prim borçlarının yapılandırması ile ilgili son başvuru tarihi 31.10.2016. Henüz uzatılıp uzatılmadığı ile ilgili resmi bir açıklama yok.

 5. Selam Sayin Hocam,
  Son cevabinizla benim yuzumu guldurdunuz.Yuce Allah’imda sizi hep guldursun insallah.. …Bundan boyle artik kuruma degil size danisacagim..Size daha cok soracaklarim var…Simdi hem siz hem biz huzurla biraz dinlenelim..Sevgi ve saygilarimla….

 6. Bağkur prim borcu yapılandırma ödemelerinizi SGK ile anlaşmalı tüm bankalara yapabilirsiniz. Bununla ilgili anasayfamızda nasıl ödeneceği konusunda detaylı bilgi var. Oraya bir göz atabilirsiniz.

 7. Sayin Hacam,
  Ban sizi cok yoruyorum.Ama insan sevginiz ,mutevaziliginiz,ve yardimseverliginiz cesaretimi arttirmakta..O nedenle basim dara dustukce size danisiyorum.Yasim icabi tekrar tekrar soruyorsam bagislayin.lutfen,

  Benim oglum 1973 dogumlu. 1992 de SSK numarasi var…Ancak kendisi 2006 yilinda Ciftci Bagkura basladi…Hic eksiksiz bu gune kadar devamli aylik pirimleri yatiriliyor..
  1-Bagkurdan ne zaman kac yasinda emekli olur.?
  2-SSK’dan ne zaman kac yasinda emekli olur.?
  3-Biz pirim borcumuz yok diye hic yapilandirma ,ihya gibi bir islem yaptirmadik.Boyle bir islem bize de yapilmali miydi?
  4-Simdi bahsettiginiz 31 Ekim 2016 borc yapilandirmasi bizi ilgilendiriyor mu?Basta belittigim gibi 10 yildir eksiksiz pirimini yatiriyor.. Tesekkur ederim Sayin Hocam. Saygilarimla.

  1. 1-Bağkur’da 9000 gün ve 60 yaşı tamamlaması halinde emekli olabilir.
   2-SSK giriş tarihini ay gün ve yıl olarak ayrıntılı yazarsanız SSK emeklilik şartlarını hesaplayabilirim.
   3-Eğer prim borcunuz yoksa gerek yok.
   4-Yapılandırma prim borcu olanlar için. Sizinle ilgili değil. 🙂 Saygılar.

 8. Sayın,
  Hocam.
  3 (üç) çocuk doğum borçlanmasıylan, Evlenmeden önceda 1490 günüm var.İLK,SGK SKORTA BAŞLANGICIM, 05.05.1976 Tarihinde. 1985 yılında evlendim efendim.
  Doğum borçlanmasıyla emeklilik hakkı kazanıyorum.
  sgk’ya gittim, Müdürbeye durumumu izah ettim. Bana işlemini yaptır Doğum borçlanmasıyla emekliliğini hak kazanıyorsan,Devletin Ziraat Bankasıyla Yaptığı protokole göre,Kredi çekersin ve emekli olabilirsiniz dedi. Bende dilekçe yazdım (hazır verdiler doldurdum) müracat ettim.
  Yalnız, öğrenmek istediğim.bana herhangi bir kağıt vermediler,emekliliğimi hak ettiğime dair,biz size bildireceğiz dedi.yada gelip öğrena bilirsiniz dedi.SGK’mi ZİRAAT BANKASI’yla kendileri kendi aralarında işlemleri yapıyor.yoksa SGK bize emekli olur kağıdı verip bizmi ZİRAAT BANKASI’na götürecektik efendim. Banada her hangibir kağıt vermediler. biraz karışık anlattım ama siz bu işin ehili olduğunuz için anladığınızı düşünüyorum, özürde diliyorum efendim.
  Daha önce bir bankadan Kredi çekip borçlanma yapacaktım olmadı.o zaman SGK’dan emekliliğini hak kazanıyor diye kağıt almıştım efendim.
  Emekli olmamam için bir durum olmaz inşallah efendim.

  1. Merhabalar. Benim bildiğim kadarıyla Ziraat Bankası ve SGK arasında yapılan protokolde doğum borçlanmaları yok.
   Sizi yanlış yönlendirmiş olabilirler. Normalde SGK’dan emekli olabileceğinize dair yazı alıp Ziraat Bankası’na kredi müraacatında bulunmanız gerekli. Süreç o şekilde işliyor.

 9. Sayın, Hocam.
  Bugün BAĞ-KUR SGK pirim porcumu,yapılandırma yaptıedı.
  Fakat nereye yatıracağınıza dair size 2 haftaya kadar mesaj atılacam denildi.
  Son gün Bu ayın 31’i olduğuna göre hakkımı kaybetmiş olurmuyum.
  Memura ayrıntılı soru soramıyorsun,sorsanda tek cepap veriyor,Mesaj gelacak,nereye yatıracağını görürsün diyor.

 10. iyi güzel gidip yapılandırdık diyelim hem yapılandırdığımız borcun ödemesi gelecek bide ödemem gereken bağkur prim borcum gelecek ikisini nasıl ödeyecem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu