6736 SGK Yapılandırma Dördüncü Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

2016/06 dönemi ve öncesi bağkur prim borçları, işveren ssk prim borçları ve diğer tüm Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçları 6736 Sayılı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kanunu ile yeniden yapılandırılmıştı. 6736 Sayılı yasa kapsamında yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçları için 3. taksit son ödeme tarihi 31 Ağustos 2017 iken kurban bayramı tatili nedeniyle 05 Eylül 2017 tarihine ertelenmişti. Sıra geldi 6736 SGK 4. taksit ödemesine. 6736 SSK 4. taksit ödemesi ne zaman? Ödeme yapmazsam ne olur?

SGK 6736 4. taksit son ödeme tarihi

Dördüncü taksit için son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 yani bu ay sonu.

Dördüncü taksidi ödemezsem ne olur?

Eğer birinci ve ikinci taksidi zamanında ödediyseniz yapılandırmadan yararlanmaya devam ediyorsunuzdur. Zaten birinci ya da ikinci taksitten birisini ödemeyenler yapılandırmayı ihlal ettiğinden yapılandırması bozulmuştu. 4. taksidi ödemeseniz bile yapılandırmadan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Çünkü bir takvim yılı içerisinde ikiden fazla yapılandırma taksidini aksatma hakkınız bulunmakta.

SGK yapılandırma ödemeleri nereye ve nasıl yapılır?

SGK yapılandırma ödemelerinizi;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı banka ve PTT şubelerinden,
 • ATM’lerden,
 • Mobil ve internet bankacılığından,
 • Kredi kartı ile SGK prim ödeme sisteminden yapabilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba
  6736 sayılı kanunla vergi yapılandırmasını ihlal ettim,ödemeye devam etmem için bir dilekçe hakkım daha varmı yapılandırmanın bozulmaması için.

  Teşekkürler.

  1. Merhaba;bir takvim yılında 2 kere ihlal hakkınız var.2 den fazla ihlaliniz yok ise yapılandırma bozulmaz,GİB’in sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu