6736 SGK SSK Yapılandırma Peşin ve İlk Taksit Son Ödeme Tarihi Bugün (02 Ocak 2017)

6736 Sayılı Alacak Yapılandırması Hakkında Kanun gereği bağkur, ssk, işveren, sgdp, ek5 sigorta ve diğer sigorta prim borçlarını yapılandıran kişiler için peşin ve taksitli ödeme seçenlerin en geç bugün (02 Ocak 2017) gün sonuna kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Peşin ödeme seçeneği seçenlerin bugün sonuna kadar ödeme yapmamaları, taksitle ödeme seçeneği seçenlerin de ilk taksitlerini ödememeleri halinde yapılandırmaları ihlal olacak ve yapılandırma bozulacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba ben SGK taksitlendirmemi yatırmayı unuttum bugün ödeme yapmak istedim ama olmadı iptal mı olmuştur

  2. Merhaba ben SGK taksitlendirmemi yatırmayı unuttum bugün ödeme yapmak istedim ama olmadı iptal mı olmuştur

  3. merhaba, 08.06.1963 doğumluyum, işe giriş tarihim 01.02.1978’dir, askerlik borçlanmasını 5 yıl önce ödedim, bu ödeme dahil toplam uzun vade gün sayısı 1859 gündür, bu bilgilere istinaden emekli olabilmem için ne tür bir yol izlemeliyim, yaşım ve sağlık problemlerim nedeniyle çalışacak pozisyonda olmadığımdan dolayı ssk ödemesi gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, sgk sistemin de bu şartlar da olan bir insanın nasıl ve ne şekil de bir ödeme şekli yapması gerekir, emekli olabilmesi için ?

  4. Evet son gün ama sistem arızalı oldugu için ne internet üzerinden nede bankalardan ödeme yapılamıyor bu konuya ilişkin herhangi bir açıklamada yapılmıyor kurum tarafından ne yapmalıyız yapılandırmamız iptal mı olacak bakanlık uzatma süreci verecekmi ???

  5. mehmet bey bu kapsam peşin ödemeyi tercih edenler içinmi taksitlendirme yapanlar için gecerlimi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu