65 Bin Konut İçin Kentsel Dönüşüm Başladı

Dönüşüm Başladı, kentsel dönüşün olarak belirlenen projeler ile dev dönüşüm alanlarının yerleri belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın dönüşümü gerçekleştirilecek 65 bin konutluk kentsel dönüşüm adresleri tespit işlemi tamamladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm gerçekleştirilecek adreslerin açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamaya göre en büyük projenin İstanbul’da gerçekleştirileceği başta olmak üzere daha sonra Ankara, Adana ve Konya illerimiz gelmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tespiti ile 6,7 milyon risk grubunda bulunan konut tepsi edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tespitine göre şu anda acil olarak dönüştürülmesi hedeflenen 1,5 milyon konut bulunmaktadır. Acil dönüşmesi gereken konutların İstanbul genelinde 100 bini olmak üzere ülke çapında toplam 300 bin konutun yıllık olarak dönüştürülmesi planlanmaktadır.

Öncelikli Dönüşüm Risk Grubu Olan Yapıların

Öncelikli Dönüşüm Risk Grubu Olan Yapıların, Kentsel dönüşüm çalışmaları öncelik olarak riskli olarak belirlenen yerel yönetimlerle yapılan çalışmalar ile tespit edilerek belirlendi. Bakanlık Türkiye geneline gönderdiği genelge ile riskli bina raporunuzu bize iletin mesajı yolladı. Gelen cevaplar doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirilerek dönüşüm çalışmaları başlatıldı. Buna göre en büyük dönüşüm İstanbul’da Esenler, Gaziosmanpaşa, Başakşehir ve Üsküdar ilçelerinde hayata geçti. İstanbul dışında da Ankara, Adana, Kayseri, Konya ve Samsun illerimizde de kentsel dönüşüm başlatıldı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu