5 Belediye KPSS Şartsız Personel Alımı İlanını Yayınladı!

24 Ocak 2020 Güncel İŞKUR iş ilanları, Türkiye’nin dört bir yanında iş arayan vatandaşlar tarafından yoğun talep görmeye devam ediyor. Son olarak ülke çapındaki 5 farklı belediyede toplamda 16 personel alımı yapılacağı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi. Belediyelerde çeşitli pozisyonlara yönelik istihdam edilecek olan adayların ilkokul ve lise mezunu olmaları ön şart olarak belirtilirken, farklı unvanlarda farklı kadrolara yapılacak olan istihdamlar için KPSS şartı aranmadığı da açıklandı. Güncel İŞKUR ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin merak ettiği tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından merakla beklenen belediye iş ilanları kategorisinde güncel personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye’de 5 farklı belediyenin İŞKUR internet sayfası üzerinden yayınladığı ilanlar için başvuruların online platform üzerinden yapılacağı da duyuruldu. Belediyelerin bünyesinde çeşitli kadrolara istihdam edilecek olan personel alımı için KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı aranmadığı da dikkat çekti.

5 Belediye KPSS Şartsız 16 Personel Alımı Yapacak

İŞKUR internet sayfası üzerinden yayınlanan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan talep edilen başvuru şartları da netlik kazandı. Ayrıca adaylar, İŞKUR takip numaralarını kullanarak kendilerine uygun gördükleri ilana dilerlerse şahsen İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine müracaat ederek, dilerlerse de online olarak başvuru yapabilecekler.

Çanakkale ilinde ilçe belediyesi olarak kamusal hizmet sunan Biga Belediyesi ve Geyikli Belediyesi’nin personel alımı yapacağı İŞKUR internet sayfası üzerinden iş arayan vatandaşların bilgisine sunuldu. Bu belediyelerin yanı sıra Aksaray Sarıyahşi Belediyesi, Tokat Çat Belediyesi ve Niğde Keçikalesi Belediyesi de İŞKUR internet sitesi üzerinden personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Belediye bünyesinde çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere istihdam edilmek isteyen adayların sahip olması gereken nitelikler de ilan metni içinde yer aldı. İŞKUR iş ilanlarını yakından takip eden ve belediyelerin personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların merak ettikleri unvan, kontenjan ve İŞKUR takip numaraları internet üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı.

Belediye Personel Alımı Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Biga belediyesi iki farklı ilan ile İŞKUR üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu. Bu ilana göre Çiftçi ile Zirai Sulamacı unvanlarında istihdam edilecek işçilerin en az ilkokul mezunu olmaları gerektiği belirtildi. Başvuru sonuçları 5 Şubat 2020 tarihinde belediye binasında yapılacak kura ile belli olacaktır.

Geyikli Belediyesi, 1 can kurtaran alımı yapacaktır. Bu pozisyona başvuruda bulunmak isteyen adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir. Sonuçlar 31 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan kura çekilişi ile kamuoyuna duyurulacaktır.

Aksaray Sarıyahşi Belediyesi personel alımı ilanında; hijyen belgesi ve ilkokul diploması olan 9 kişiyi Temizlik Görevlisi olarak işe alacağı duyuruldu. Buna göre başvurular İŞKUR aracılığı ile online platformdan yapılacak. Adayların başvurularının ardından sonuçlar 4 Şubat 2020 tarihinde kura çekimi ile belirlenecektir.

Tokat Çat Belediyesi’nin iş ilanında 1 ekskavatör operatörü alımı yapılacağı belirtildi. Adayların mesleki yeterlilik, ehliyet ve en az ilkokul mezuniyetine sahip olması gerektiği açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuruları İŞKUR platformu üzerinden alınacak.

Niğde Keçikalesi Belediyesi personel alımı ilanında 3 beden işçisi istihdam edileceği duyuruldu. Başvuruda bulunacak adayların İŞKUR platformu üzerinden başvurularını tamamlamaları ve adayların en az ilkokul mezunu olmaları şartı arandığı belirtildi.

İlgili ilanlara yapılacak olan başvurular için belirlenen son başvuru tarihi ise 28 Ocak 2020 olarak kayıtlara geçti.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu