29 Şehirde KPSS Şartsız Personel Alımları Başladı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden güncel personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Kurulduğu günden bu yana iş arayan vatandaşlar ile personel arayan işyerlerini online platform üzerinden bir araya getirmeyi başaran İŞKUR üzerinden yayınlanan son personel alımı ilanlarında KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı olmadan 29 farklı şehre personel alımı yapılacağı duyuruldu. Aralarında güvenlik görevlisi, hasta kayıt personeli, eczane kalfası, makine teknisyeni, büro personeli, laboratuvar teknikeri, engelli bakıcısı gibi çeşitli kadroların bulunduğu güncel İŞKUR personel alımı ilanları hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlandı. Güncel olarak yayınlanan iş ilanlarında işbaşı eğitim ve mesleki eğitim programları kapsamında çok sayıda personel alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre İŞKUR internet sitesi üzerinden iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan personel alımı ilanlarında adaylarda herhangi bir mezuniyet şartı olmadığı belirtildi. En az ilkokul mezunu adaylar arasından yapılacak olan personel alımında adaylarda aranan başvuru şartlarının detayları da ilanda paylaşıldı.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Kursları Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası üzerinden, iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan personel alımı duyurusunda, işbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılacak olan personel alımlarında ilk etapta adayların ilgili mesleki kurslara alınacağına yer verildi. Adayların kurslarını başarılı bir şekilde tamamlayıp sona erdirmesinin ardından işe başlayacakları kaydedildi. Dolayısıyla iş arayan vatandaşlar, İŞKUR üzerinden yayınlanan işbaşı eğitim kurslarına kayıt yaptırarak hem iş hem de meslek sahibi olacaklar.

İŞKUR KPSS Şartsız Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

İŞKUR internet sitesi üzerinden işbaşı ve mesleki eğitim kursları kapsamında yapılan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da internet üzerinden duyuruldu. Buna göre hem iş hem de meslek sahibi olmak isteyen vatandaşların şu şartları yerine getirmeleri gerekiyor:

 • Türkiye İş Kurumu’nun veri tabanına kayıtlı ve işsiz olmak,
 • 15 yaşından büyük olmak,
 • İŞKUR üzerinden başvurulan ilanda işverenin birinci ya da ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı veya diğer yardımları almamak,
 • Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuruda bulunan işverenin yanında çalışan olmamak,
 • Program başlangıç tarihinden önceki 1 aylık dönemde uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmış olmak,
 • İş ve meslek danışmanlığı kurslarını bitirip bu hizmetlerden faydalanmış olmak

İŞKUR Güncel İşbaşı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs İlanları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden açılan KPSS şartsız personel alımı ilanlarına başvuruda bulunarak hem iş hem de meslek sahibi olmak isteyen kişilerin başvurularını yapabilecekleri ilanlardan bazıları şunlardan oluşmaktadır:

 • Güvenlik Görevlisi – Ankara – Son Başvuru tarihi 29 Ocak 2020
 • Laboratuvar Teknikeri – İstanbul – Son Başvuru tarihi 14 Şubat 2020
 • Eczacı Kalfası – Şanlıurfa Siverek – Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2020
 • Aşçı Yardımcısı – Şanlıurfa Harran – Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2020
 • Makineci – Antalya – Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2020
 • Reyon Görevlisi – Eskişehir – Son Başvuru tarihi 17 Şubat 2020
 • Ahşap Doğrama Montaj Elemanı – Ankara – Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2020
 • El Nakışçısı – Sinop – Son Başvuru tarihi 31 Ocak 2020

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu