2020 İŞKUR TYP Personel Alımı İlanları Yayınlandı!

Kamu ve özel sektörde personel alımı yapan kuruluşların iş ilanlarını iş arayan vatandaşlarla buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) en çok talep gören personel alımı ilanları arasında TYP ilanları da yer alıyor. Son yolarak 2020 yılı TYP ilanları kapsamında İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla yayınlanan duyuruda il sağlık müdürlüğü ve üniversiteler bünyesinde 150 personel alımı yapılacağı açıklandı. TYP ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan sayfası hakkında bilinmesi gereken detaylar haberimizde yer alıyor.

Kurulduğu günden bu yana iş arayan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ya da özel sektör kuruluşlarını bir araya getirmeye devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işsizlikle mücadele konusunda üstlendiği görevi başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Kamuda ya da özel sektörde iş arayan vatandaşların yakından takip ettiği İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlandı. Bu ilanlar arasında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 2020 yılı TYP personel alımı ilanları da yer aldı.

İŞKUR Üzerinden Yeni TYP İlanları Yayınlandı!

2020 yılı TYP kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına işçi ve personel alımı yapılıyor. Mezuniyet şartı ve yaş koşulu olmadan kamu kurum ve kuruluşları bünyesine yapılan TYP personel alımı ilanları İŞKUR’un resmi internet sayfasından duyuruldu. Yapılan duyurular arasında Hatay iline TYP kapsamında personel alımı yapılacağı belirtildi. İki farklı TYP personel alımı ilanında ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere toplamda 150 personel alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerinin yanı sıra kurumun resmi internet adresi üzerinden başvuruların kabul edilmeye başlanacağı tarih ve son başvuru tarihleri de belirtildi.

Hatay merkez ve Antakya’ya yapılan TYP personel alımı ilanında başvuruları kabul edilip kamu kurumlarının ilgili pozisyonlarında istihdam edilecek adayların Hatay merkeze 135 TYP personeli, Antakya’ya ise 15 TYP personeli olarak görevlendirileceği açıklandı. TYP’nin düzenlendiği ilçe ve uygulama tarihi şu şekilde açıklandı:

  • Hatay Merkez – Uygulama Alanı: Çevre temizliği – Başlangıç Tarihi 09.03.2020
  • Antakya – Uygulama Alanı: Çevre temizliği – Başlangıç Tarihi: 09.03.2020

Her iki ilanda da bitiş tarihi 07.09.2020 tarihi olarak açıklandı. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen en az ilköğretim mezunu adayların İŞKUR resmi internet sitesi veya il müdürlükleri ile yapabilecekleri TYP iş başvurularını en geç 3 Mart 2020 tarihine kadar tamamlamaları gerektiği belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Üniversiteye 150 TYP Personel Alımı

Hatay merkez ve Antakya ilçelerinde bulunan kamu kuruluşlarında istihdam edilmek üzere personel alımı yapıldığı İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. 2020 yılı TYP kapsamında yapılan duyuruda il sağlık müdürlüğü ve Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde TYP personeli alımı yapılacağı açıklandı.

TYY Personel alımı başvurularının en geç 3 Mart 2020 tarihine kadar tamamlanması gerektiği belirtildi. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden 2020 TYP başvurusu yapmak isteyen adayların iş arayan kısmından siteye giriş yaptıktan sonra açılan ekranın üst bölümünde yer alan Online İşlemler butonu aracılığıyla başvurularını tamamlamaları mümkündür.

İŞKUR 2020 TYP Başvuru Genel Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • İŞKUR veri tabanına kayıtlı işsiz olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • SGK’dan emekli veya malul aylığı almıyor olmak
  • AÖF e AÖL hariç örgün eğitimde okuyan öğrenci olmamak
  • Alımın yapıldığı şehirde ikamet ediyor olmak
  • Programa başvuru yapılan tarihte toplam kazançlarının net asgari ücretin 1.5 katını aşmamak

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu