2020 İŞKUR Şubat Ayı TYP Alım İlanları Açıklandı!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden uzun bir süredir beklenen Toplum Yararına Programı (TYP) personel alımı ilanları açıklandı. 2020 yılına girilmesinden bu yana merakla beklendiği halde bir türlü açıklanmayan Toplum Yararına Programı personel alımı ilanları sonunda açıklandı. Adaylara müjdeli haber Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. 2020 yılı Şubat ayı TYP personel alımı ilanlarının hangi kurumun hangi kadrolarda TYP alımı yaptığı da merak konusu oldu. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden Toplum Yararına Programı (TYP) güncel personel alımı hakkında merak edilen tüm detayları ve ayrıntıları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurulan güncel TYP personel alımı ilanına göre çevre temizliği uygulama alanında iki ilde toplam 110 personel istihdam edileceği açıklandı. Çankırı ilindeki TYP personel alımı ve Erzincan ili Sağlık Müdürlüğü TYP personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında belirtildi.

110 TYP Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Çankırı İl Göç İdaresi Müdürlüğü bünyesinde 25 temizlik personeli alımı için adayların başvuru süreci resmen başladı. 13 Şubat 2020 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereken başvurularda liste yöntemi ile kura tarihi 14 Şubat 2020 tarihi olarak açıklandı. İŞKUR ilan numarası 287509 olan ilana Türkiye İş Kurumu’nun il ve ilçe şube müdürlükleri ya da resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Adayların son başvuru tarihine kadar bu mecralar üzerinden başvurularını tamamlamaları gerektiği hatırlatıldı.

Çankırı Valiliği TYP kapsamında yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Valilik bünyesinde çevre temizliği uygulama alanında istihdam edilecek yeni personel kadrosu 35 kişilik olarak belirlendi. Yine kura usulüyle yapılacak olan işe alımlarda kura tarihi 14 Şubat 2020 tarihi saat 15:10 olarak açıklandı. Başvuruların değerlendirilip kurayı kazanan adayların günlük 9 saat çalıştırılacağı ve 23.08.2020 tarihine kadar sözleşmeli olarak istihdam edileceği duyuruldu. İŞKUR ilan numarası 287608 olan Çankırı Valiliği TYP personel alımı ilanına başvuruların devam ettiği vurgulandı.

Temizlik alanında çalıştırılmak üzere açıklanan TYP alımlarında son kadrolar Erzincan ili Sağlık Müdürlüğü tarafından açıldı. İŞKUR üzerinden yayınlanan TYP çevre temizliği personel alımı ilanına göre müdürlük bünyesinde temizlik işlerine 50 yeni personelin görevlendirileceği duyuruldu. Başvuruların İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirildiği ve İŞKUR kaydı bulunmayan adayların başvurularının iptal edileceği açıklandı. Günlük 7.5 saat çalışma süresi üzerinden toplam 180 gün görevlendirileceği belirtilen yeni TYP temizlik personelinin 24 Ağustos 2020 tarihine kadar sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtildi. Başvuruda bulunan adaylar arasında 12 Şubat 2020 tarihinde kura yapılacak olup İŞKUR ilan numarası 287708 olarak açıklandı.

İŞKUR TYP Personel Alımı İlanları Son Başvuru Tarihleri

Çankırı Valiliği, Çankırı İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İŞKUR resmin internet sitesi üzerinden duyurulan TYP alımlarında adayların ilanlara son başvuru tarihi de açıklandı. Buna göre başvuruların son başvuru tarihi 12 Şubat 2020 olarak duyuruldu. İŞKUR resmi internet sitesi ya da İŞKUR il şube müdürlükleri aracılığıyla tamamlanan başvurular arasında başvuruları kabul edilen adayların 14 Şubat 2020 tarihinde kurasının çekileceği açıklandı. Kura sonucunda istihdam edilmeye hak kazanan adaylar, ilgili kurumlarında 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren görevlerine başlayacakları duyuruldu.

Söz konusu ilanlara başvuruların yalnızca İŞKUR üzerinden yapılacağı açıklandı. Bu yüzden İŞKUR veri tabanında üyeliği bulunmayan adayın, başvurularının geçersiz sayılacağı ve 12 Şubat tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerektiği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu