2020 İş Bankası’ndan Emekli Promosyon Tutarlar Belirlendi! Ödemeler Başladı mı ?

06.03.2020
764
A+
A-
2020 İş Bankası’ndan Emekli Promosyon Tutarlar Belirlendi! Ödemeler Başladı mı ?

Türkiye’de milyonlarca emekli vatandaşın son dönemde gündemindeki en önemli konu olan emekli promosyon ödemeleri ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak kamu bankaları ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkilileri arasında emekli banka promosyon ödemeleri konusunda protokol anlaşmasının imzalanmasının ardından özel bankalar da teker teker harekete geçti. Türkiye İş Bankası tarafından yapılan kamuoyu açıklamasında bankanın 2020 – 2023 yılları arasında emekli maaş müşterilerine ne kadar promosyon ödemesi yapacağı ve ödemelerin ne zaman başlayacağı hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. İş Bankası emekli promosyon ödemesi ne kadar sorusunun ve merak edilen tüm soruların yanıtları haberimizde yer alıyor.

Türkiye’nin en çok bireysel ve ticari müşteriye sahip özel bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası’ndan son dönemde emekli vatandaşların gündeminden düşmeyen emekli maaş promosyon kampanyası hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2020 – 2023 yılları arasında banka tarafından emekli maaş müşterilerine yapılacak banka promosyonu miktarı ve promosyon ödemesi detaylarına yer verildi.

İş Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri

2020 – 2023 yılları için T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma doğrultusunda ilk maaş ödemesi için İş Bankası’nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine

  • 3 yıl boyunca emekli maaşlarını İş Bankası bünyesinden almayı taahhüt etmeleri durumunda ve
  • İş Bankası hesaplarına yatırılacak ilk maaş ödemelerinin ardından promosyon ödemesi yapılacağı belirtildi.

Emekli maaş müşterileri İş Bankası’nı tercih ederler ve 2023 yılına kadar maaşlarını İş Bankası’ndan alacaklarına dair bankaya söz verirlerse ilk maaşlarını alır almaz nakit promosyon ödemesini de hesaplarında görebilecekler. Türkiye’deki milyonlarca emekli vatandaşın gündeminden düşmeyen emekli promosyon ödemeleri ile ilgili olarak bankalar arasında kampanya yarışı sürerken, İş Bankası’nın 2020 – 2023 döneminde emekli maaş müşterilerine ne kadar promosyon ücreti ödemesi yaptığı da merak konusu oldu.

İş Bankası Emeklilere Ne Kadar Promosyon Ödeyecek?

Konuyla ilgili olarak Türkiye İş Bankası’ndan merakla beklenen resmi açıklama en sonunda geldi. 2020 – 2023 dönemi için promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşürülerek) üzerinden hesaplandığı belirtildi. Bu kapsamda 3 yıllık dönem için emekli maaş müşterilerine peşin olarak ödenecek promosyon tutarları şu şekilde sıralandı:

  • Aylık maaşı bin 500 TL’den düşük maaşlar için ödenecek tutar 500 TL,
  • Aylık maaşı bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arası olanlar için ödenecek tutar 625 TL,
  • Aylık maaşı 2 bin 500 TL ve üzerinde maaşlar için ödenecek tutar 750 TL

Emekli maaşı almakta olan kişilerin promosyon ödemeleri başvurularından  itibaren 3 iş günü içinde yeni maaş alacak müşterilerin ödemeleri ise ilk maaş ödemesini takiben 3 iş günü içinde gerçekleştirileceği bilgisi paylaşıldı.

İş Bankası Promosyon Ödemeleri 4 Mart’ta Resmen Başladı!

Emekli vatandaşların bilgisine sunulan kamuoyu açıklamasında Türkiye İş Bankası tarafından yapılan emekli maaş müşterilerine yönelik promosyon ödemelerinin 4 Mart 2020 tarihinden itibaren resmen başlamış olduğu belirtildi. Bu kapsamda açık takip süreci devam eden promosyon başvurularının söz konusu borçların tamamen tahsil edilmesinin ardından ayrıca değerlendirilmeye tabi tutulacağı bilgisi verildi. Taahhüt süresi içinde herhangi bir sebeple Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan maaş ödemesinin kesilmesi durumunda ödenen promosyon tutarının İş Bankası’nın anlaşması gereğinde iade alınacağı açıklandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.