2020 Adalet Bakanlığı 72 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayınlandı

Adalet Bakanlığı’nı devlet memuru almak için ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre toplamda 3 ayrı kadrodan toplamda 72 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Adalet Bakanlığı yayınladığı ilanda yapacak olduğu alımların mühendis, pedagog ve stajyer kontrolör kadrolarında olduğunu duyurdu. Buna göre 50 mühendis, 7 pedagog ve 15 stajyer kontrolör olmak üzere bünyesine toplamda 72 kamu personeli daha ilave edecek. Adalet Bakanlığı alım yapacağı kadroların hepsinde KPSS şartı arayacağını bildirdi. Buna ek olarak alım yapacağı 3 farklı kadro içinde, ayrı ayrı başvuru şartları ve başvuru tarihleri belirledi.

Adalet Bakanlığı Pedagog Alımı İçin Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı pedagog alımı için başvuru yapacak olan adayların 13.01.2020 tarihinden başlayarak, 24.01.2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar başvuru formunu ve istenen belgeleri Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya ulaşımı son başvuru tarihini geçmeyecek şekilde posta yoluyla göndermelidir.

Adaylar arasından personel alımı yapılacak sayının 5 katı kadar aday listesi oluşturulacaktır. Daha sonra sözlü sınav ve KPSS puanının aritmetik ortalamasına bakılarak 7 adet pedagog alımı yapılacaktır. Pedagog alımı için adaylarda aranacak genel şartlar şunlardır:

  • 2018 KPSS’den P3 puan türünde 70 ve üstü puan almış olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesindeki genel şartları taşımak.

Adalet Bakanlığı Stajyer Kontrolör Alımı Başvuru Nitelikleri Nelerdir?

Adalet Bakanlığı’na stajyer kontrolör personel alımı ilanı için başvuru yapacak olan adayların başvuru formunu ve başvuru için istenen belgeleri Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya ulaşımı son başvurunu geçmeyecek şekilde posta yoluyla göndermesi gerekmektedir. Stajyer kontrolörlük için belirlenen başvuru tarihleri 06.01.2020 ile 20.01.2020 tarihleri arasındadır. Başvurusu kabul edilen adaylar Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri gereği sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınav sonrasından stajyer kontrolörlük için açıktan atama yoluyla istihdam gerçekleşecektir.

Bu sınava katılmak ve başvuruda bulunmak için genel şartlar şöyledir:

  • 2018 veya 2019 KPSS’ye girmiş olmak ve P9 yada P48 puan türlerinden en az 70 almak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde yer alam genel hükümleri taşımak.
  • 01.2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • Hukuk veya benzeri dört yıllık bölümlerden mezun olmuş olmak.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Adalet Bakanlığı Mühendis Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı, mühendislik kadrosuna başvuru yapacak adaylar için başvurusu tarihlerini 27.01.2020 ve 10.02.2020 arası olarak belirledi. Başvuru yapacak adayların istenen belgelerle birlikte başvuru formunu bilgisayar ortamında doldurarak imzalaması gerekmektedir. Daha sonra şahsen veya başvuru tarihinden önce ulaşmak üzere posta yoluyla bu belgeleri ve başvuru formunu Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine göndermelidir.

KPSS puanına göre alım yapılacak personel sayısının 5 katı kadar bir aday listesi oluşturulacaktır. Daha sonra Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavın başarı puanına göre 50 adet mühendis alımı yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 50 adet mühendis alımı için başvuru şartları şunlardır:

  • Belirtilen ilgili dört yıllık yükseköğretim bölümlerini tamamlamış olmak.
  • KPSS sınavına girmiş ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Son olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu