2017 Zabıt Katibi Maaşları Ne Kadar?

Bilindiği üzere devlet memurları her yıl Ocak ve Temmuz aylarında toplu sözleşme gereği maaşlarını zamlı olarak alırlar. 2017 Ocak ayında memurlar maaşlarını %3 oranında zamlı alacaklar. Ayrıca 15 Ocak’ta 01 Ocak 2017 ile 14 Ocak 2017 arasındaki maaş zam farkını alacaklar. 2017 Ocak memur maaş zammı ile maaş farkı tutarları hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

2017 Ocak ayında enflasyon zammı var mı? Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Zabıt Katipleri de maaşlarını 2017 Ocak ayından itibaren %3 olarak zamlı alacaklar. %3 zamla birlikte oluşacak 2017 Zabıt Katibi maaşları aşağıdaki tabloda ayrıntılı olarak verilmiştir. 

Kıdemlerine Göre 2017 Ocak Zabıt Katibi Maaşları

Zabıt Katibi unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer almakla birlikte, görev yaptıkları kurumlardan dolayı haklarında “özel hizmet tazminatı” yerine “adalet hizmetleri tazminatı” uygulanmaktadır. Bu kadrolarda görev yapan memurların maaşları da; 1 Ocak 2017 tarihinden geçerli %3 oranındaki genel maaş zammı (enflasyon farkı zammı olursa bu da dahil edilecek) ve 15 Ocak 2017 tarihinden geçerli asgari geçim indirimi artışına bağlı olarak yükselecek.

Bu çerçevede, “zabıt kâtibi” unvanlı kadrolarda görev yapan yükseköğrenim mezunu Devlet memurlarının 15 Ocak 2017 tarihinde alacakları aylık net maaş miktarının (enflasyon farkı zammı yapılmayacağı varsayılarak) ne kadar olacağı konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Göreve yeni başlayacağım ankara bölge idare mahkemesine sözleşmeli olarak 2 yıllık önlisans mezunuyum bekarim ne kadar maaş alırım acaba ?

  2. 17 11 2003 tarihinde zabıt katibi olarak başladım 4/1 kadro derecem sendikalıyım 2017 ocak maaşım 2823 tl 2 yıllık bilgisayar muhasebe mrzunuyum maasımda hata var mı evliyim eşim öğretmen şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu