2017 Nüfus Cüzdanı Yenileme Ücretleri Ne Kadar, Başvuru İçin Gerekli Belgeler Neler?

Bilindiği üzere 01 01 2017 tarihinden itibaren yeni nüfus cüzdanları tüm illerde dağıtılmaya başlanmıştır.Yeni nüfus cüzdanları için başvurular nereye yapılacak?Yeni nüfus cüzdanı alabilmek için gerekli belgeler neler? 2017 yılında nüfus cüzdanı yenilemek için nüfus müdürlüğüne ne kadar para ödemek gerekiyor? Yeni doğan çocuklar için Nüfus Müdürlüğü ne kadar ücret istiyor? İşte 2017 yılında ödenecek nüfus cüzdanı yenileme ücretleri ve başvuru şekli konusunda detaylı tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Başvurular Nereye Yapılacak

Başvurularınızı bulunduğunuz yerdeki nüfus müdürlüklerine ya da herhangi bir Nüfus Müdürlüğü’ne yapabilirsiniz.

Yeni Nüfus Cüzdanları İçin Ne Kadar Ücret İsteniyor

Yeni nüfus cüzdanları için Nüfus Müdürlüğü 2017 yılında yenileme başına 16 TL ücret talep etmektedir.Yeni doğan çocuklar için herhangi bir ücret talebi bulunmamaktadır.Yani yeni doğan çocuğun nüfus kimliğini Nüfus Müdürlüğünden ücretsiz olarak çıkartabilirsiniz.

Yeni nüfus cüzdanı için gerekli belgeler neler

Nüfus Müdürlüğü nüfus cüzdanınız yenilemeniz adına sizden bir adet biyometrik fotoğraf talep etmektedir. Ayrıca eski kimlik belgenizin de yanınızda bulunması gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğü Vermiş olduğunuz biyometrik fotoğrafı sistemden taradıktan sonra size geri vermektedir. Ayrıca eski kimliğinizi de size vermektedir.

Yeni kimlik ne kadar sürede çıkar

Yeni nüfus cüzdanı tarafınıza posta ile gönderilmektedir.Nüfus müdürlüğüne başvuru yaptıktan sonra yeni nüfus cüzdanınızın size ulaşması yaklaşık olarak 2 hafta sürmektedir.Kimliğini kaybetmiş olanların ya da yeni doğan çocuklarına ilk defa kimlik talebinde bulunanlara Nüfus Müdürlüğü geçici kimlik belgesi vermektedir.  Yeni nüfus cüzdanınız gelene kadar geçici kimlik belgesi nüfus cüzdanı yerine geçmektedir.Tüm resmi iş ve işlemlerinizde geçici kimlik belgenizi yeni nüfus cüzdanı gelene kadar kullanabilirsiniz..

Yeni Nüfus Cüzdanları İçin Randevu Gerekir mi?

Küçük yerler başvuruları randevusuz alabilmektedir. Fakat büyükşehirde yaşıyorsanız randevu almanızda fayda olacaktır.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu