2019’da Kim Ne Kadar Rapor Parası Alacak ?

20.06.2019
3.081
A+
A-
2019’da Kim Ne Kadar Rapor Parası Alacak ?

Rapor parası miktarı 2019 yılının ilk aylarından yeniden belirlenmiştir. Rapor parası, Sosyal Güvenlik Kurumunca, sigortalı bir kişinin aldığı sağlık raporu nedeniyle yapılan kesintinin iadesidir. Sigortalı olarak çalışan kişilerin, hastalık, iş kazası vb. durumlarında aldıkları sağlık raporları süresince maaşlarında belirli oranda kesintiler yapılmaktadır. Yapılan bu kesintiler Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hesaplanarak taraflara ödenmektedir. İki günden daha uzun bir süre rapor alan kişiler için bu iadeler söz konusu olabilmektedir. Rapor süresi uzadıkça yapılan kesintilerde de artış olabilmektedir. Rapor parası kesintileri sigortalı çalışanlar için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır.     

İş Kazası Rapor Parası Nedir?

Rapor parası iadesi için aranan ilk şartlardan biri alınan sağlık raporunun iki gün ve üzeri bir zaman dilimini kapsamasıdır. İki günden fazla rapor alan bir kişiden yapılan kesinti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından iade edilmektedir. İş kazasıdan dolayı alınan sağlık raporlarında, uygulanan tedavi yöntemi ve rapor süresi göz önünde bulundurularak ücret iadesi kişiye yapılmaktadır.  Rapor parasının iade edilebilmesi için raporun iki günlük süreden daha uzun olması gereklidir. Bununla birlikte:

 • İş kazasına dayalı rapor
 • Doğum raporu
 • Mesleğe dayalı rahatsızlıklar
 • Raporlu kronik hastalıklar
 • İş göremez raporu vb.

Raporları alan kişiler için büyük oranda rapor parası iadesi yapılmaktadır. Rapor kesintilerinin iadesinden yararlanılması için kişilerin SGK veya BAĞ – KUR ile çalışıyor olması gerekmektedir.

Rapor Parasını Kimler Alabilir?

Rapor parası alacak kişiler mutlaka sigortalı olarak bir kurumda çalışıyor olmalıdır. Sigorta başlangıcı bulunmayan ya da prim borcu bulunan kişilerin rapor parası almaları söz konusu değildir. Geçici iş göremezlik ödeneği olarak da bilinen rapor parasını:

 • Mesleğe bağlı alınan rapor
 • Analık durumu
 • Sigortalı çalışanlar ve
 • İş kazası geçiren kişiler alabilmektedir.

Uzman bir sağlık kuruluşu ve doktor tarafından verilen raporlarda, kişinin çalışmadığı süre boyunca yapılan kesintilerin geri ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle rapor parası almaya ehil kişilerin çalışmadığı süre boyunca almadığı ücretleri bu Sosyal Güvenlik Kurumu sayesinde telafi edebilmektedir.

Rapor Parası Almak İçin Hangi Şartlar Taşınmalıdır?

Rapor parası alma şartları arasında öncelik elbette kişinin sigortalı resmi bir çalışan olmasıdır. Herhangi bir sigortalılığı bulunmayan kişilerin bu kesintilerin iadesi için başvuru yapmaları düşünülemez. Belirli bir süre boyunca prim ödemesinin yapılmış olması da yine rapor parasının alınmasında etkilidir. Rapor parasının alınması için en az doksan günlük prim ödemişi yapılmış olmalıdır. Bunlara ek olarak rapor parasından yararlanmak için:

 • Herhangi bir sebepten doktor raporu alınması
 • Raporun sisteme kaydedilmiş olması
 • İki gün ve üzeri istirahat içermesi
 • BAĞ –KUR çalışanları için yatarak tedavi raporunun olması
 • En az 90 günlük primin ödenmiş olması gerekmektedir.

Bu şartları taşımayan kişilerin rapor parasından yararlanamazlar. Alınan raporların işveren ya da kurum tarafından sisteme bildirilmesi gerekmektedir. Sisteme işlenmeyen sağlı raporları için rapor parası iadesi yapılmamaktadır. Raporları bildirmeyen kişilerin tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanmaktadır.

Rapor Parası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Rapor parası hesaplama işlemi yapılırken, sigortalı çalışan kişinin son üç ay içinde aldığı maaş baz alınmaktadır. Rapor parası aynı zamanda asgari ücret üzerinden alt ve üst limiti hesaplanmaktadır. Bu nedenle sabit bir rapor parasından söz etmek doğru olmaz. Sosyal Güvenlik Kurumu iki günden daha az raporlar için rapor parası ödemediğinden dolayı, çalışanın alacağı rapordan iki gün sistem tarafından çıkarılacaktır. Günlük en yüksek rapor parası 2019 itibariyle

 • 554 TL iken,
 • En düşük ücret ise 56,80 TL’dir.

Rapor parası hesaplaması yapılırken dikkat edilen unsurlar:

 • Rapor süresi
 • Son üç ay içinde kazandığı brüt ücret,
 • Prim ve ikramiye miktarları
 • Rapor tarihine kadar olan prim gün sayısıdır.

Rapor parası almaya ehil kişilerin bu unsurlara göre alacakları para miktarını hesaplamaları tavsiye edilmektedir. Özellikle son üç ay içinde alınan brüt ücret ve prim gün sayıları hesaplamalarda oldukça önemlidir.

Rapor Parası Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Rapor parası başvurusu Sosyal Güvenlik Kurumu internet adreslerinden ve E- devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. İnternet sistemleri sayesinde rapor alındığı andan itibaren sisteme otomatik olarak kaydı yapılmaktadır. Bazı durumlarda sisteme girilmemiş olan raporlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda rapor parası talebinde bulunulamamaktadır. Rapor parası alınabilmesi için:

 • Raporlar en geç 5 gün içinde sisteme kaydedilmeli
 • Otomatik olarak sisteme kaydedilmeyen raporlar işveren tarafından sisteme geçilmelidir.

Rapor parası alabilmek için hastanelerin Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olması gerekmemektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından rapor ve muayene etmeye ehil olan doktorlarca verilen iş görmezlik raporları, rapor ödemesi için yeterli olacaktır.

Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nerelerden Yapılır?

Rapor parası sorgulama sistemi e-devlet ve sağlık bakanlığı resmi internet siteleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Rapor parası almak isteyen kişiler Sağlık Bakanlığı internet sitesi üzerinden raporlarını görüntüleyebilirler. Bunun için:

Adresini ziyaret edebilirsiniz.  4/A ve 4/B’liler için iş göremezlik ödemesi sorgulamasını yapmak için e- devlet:

Adresi ziyaret edilmelidir. Rapor alındıktan hemen sonra sisteme otomatik olarak işlenecektir. Resmi internet adresleri üzerinden yaptığınız sorgulamalarda görünmeyen raporlar için en az 5 iş günü içinde raporların sisteme kaydedilmesi gerekir. Aksi takdirde kişiler rapor parası ya da iş göremezlik ödemesi talebinde bulunamazlar.

Rapor Parası Nereye Yatırılır?

İş görmezlik ödemesi alacak kişilerin ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ödemeler günümüzde sistem üzerinde kişinin kayıtlı bulunan banka hesabına doğrudan yatırılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumuyla anlaşmalı bankalar aracılığıyla:

 • Akbank
 • Fibabank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Garanti Bankası
 • C. Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Halk Bankası
 • Şeker Bank

Rapor parası iadesini hesabınıza doğrudan yatmasını sağlayabilirsiniz. İş görmezlik ödemesinin alınabilmesi için raporlar ve kişinin sigorta prim bilgileri Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanları tarafından incelendikten kısa bir süre sonra kişinin hesabına yatırılmaktadır. Sistem üzerinde tanımlanmış herhangi bir banka hesabı olmayan kişiler PTT üzerinden paralarını alabilirler.

ALACAĞINIZ RAPOR PARASINI HESAPLAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Rapor Parası Kaç Gün İçinde Yatırılır?

Rapor parası iade süresi için öncelikle raporun ve iş görmezlik ödemesi alacak kişinin Sosyal Güvenlik Kurum uzmanlarınca incelenmesi gerekmektedir. İnceleme süresi genellikle on beş ile otuz gün arasında yapılabilmektedir. Bu nedenle iş görmezlik ödemesinin geri ödenmesi hakkında kesin bir tarih vermek mümkün değildir. Buna ek olarak kişinin tedavi süreci de rapor parası hesaplanırken etkili olmaktadır. Örneğin:

 • 4/B sigorta kapsamında sayılanlar için sadece yatarak tedavi için rapor parası iade edilir
 • 4/B sigortalılar da prim borcu olmaması gerekir
 • 4/A sigortalı çalışanlarda iş kazası raporu için 90 günlük prim ödemesi şartı aranmamaktadır
 • 10 günlük bir rapor için tek bir doktorun onay gerekmektedir.

Birçok değişkene göre iş görmezlik ödemesi, yaygın adıyla rapor parası sabit olmayan zamanlar içinde yatırılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı olan banka hesap bilgileriniz kullanılarak yapılan incelemeler sonucu para iadesi hesabınıza doğrudan yapılmaktadır. Banka hesap bilgisi kaydı olmayanlar PTT üzerinden iadelerini gerçekleştirebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1155 YORUM
 1. Emir dedi ki:

  Merhaba 20 günlük rapor aldım ortalama kaç para alırım

  1. Merhaba.Rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık brüt kazancınızı yazabilir misiniz?

 2. Murat Yıldırım dedi ki:

  Merhaba 1 aylik brüt 4605.75 lira 2 aylik rapor aldım. Kalp ameliyatı olmuştum. Birde her ayın 5 inde maaş alırız. Ben ayın 19 unda rapor aldım aradaki fark nasıl olur acaba

  1. Merhaba. Rapor aldığınız aydaki 18 günlük maaşınızı işveren öder. 19 undan itibaren SGK size rapor parası öder. 2 ay için alabileceğiniz rapor parası tutarı 5900 TL.

 3. Ozan dedi ki:

  45 günlük raporum var raporum bitti ve çalışmaya başladım fakat raporlu olduğumdan önce 90 günlük bir ödemem Yok 75 gün falan var sigortadan ödeme alabilirmiyim alamazsam bu parayı iş yerimden karşılıyabilirmiyim iş yerim sigortadan alacağin için maaşımdan kesiyor her ay. sigortadan alacaksın dediler bana o yüzden her ay kesinti yapıyorlar sigortadan alamazsam iş yerine söğluyeyip iş yerinden alabilirmiyim detaylı bir şekilde cevap verirseniz sevinirim

  1. Merhaba. 90 gün olmadığı için SGK rapor parası ödemez. İşyeri de raporlu olduğunuz süre boyunca size maaş ödemek zorunda değil.

 4. Elif dedi ki:

  Merhaba brutum 3100 bir aylık ameliyat raporu alacağım ne kadar odeme yapılır sigortadan . Teşekkürler

  1. Merhaba. Yaklaşık 1930 TL alabilirsiniz.

 5. özlem dedi ki:

  merhaba 23/11/16 da hast.yatış. ameliyat oldum. 6 hafta raporum var. brüt ücretim 2 900,-tl mesailerle 3 535,-tl. son bir yıl ve öncesi her ay 30 gün prim ödeniyor. şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba. Yaklaşık 2700 TL ödeme alırsınız.

 6. göker dedi ki:

  merhaba ben sözleşmeli spor eğitim uzmanıyım.ameliyat oldum 30 gün rapor verdiler. maaşım net elime geçen 2600 tl 20 ocakta raporum bitiyo suan ne yapmam lazm sgk yamı gitmeliyim yoksa rapor bitincemi gidecem.elime nekadar ücret geçecek? teşekkürler…

  1. Merhaba. Eğer hastane raporu SGK’ya hatasız gönderdiyse rapor bitiminde işveren onay verir SGK da öder. SGK’ya gitmenize gerek yok. Günlük SGK brüt kazancınızı yazarsanız ne kadar rapor parası alabileceğinizi hesaplayabiliriz.

 7. serkan dedi ki:

  Merhaba,

  3 aylık bürütüm 7032 tl 90 gün.hastane yatış tarihim 22.12.2016 hastane çıkış tarihim 26.12.2016.ayakta başlama tarihi 27.12.2016 ayakta bitiş tarihi 31.12.2016 tarihi olarak gözüküyor raporumda sgk bana ne kadar ödeme yapar.

  1. Merhaba. Yaklaşık olarak 380 Tl alabilirsiniz.

 8. musa dedi ki:

  1300 tl asgari ücret agiyle birlikde 3 aylık 3900tl 27 gün yatarak birgünde ayakda tedavi gördüm ne kadar alıcam acaba

  1. Merhaba. Yaklaşık olarak 950 TL alabilirsiniz.

 9. serkan fidan dedi ki:

  merhaba hocam

  90 günlük bürüt maaşım 7032tl. hastane yatış 22.12.2016 hastaneden çıkıs 26.12.2016.ayakta başlama tarihi 27.12.2016 ayakta bitiş tarihi 31.12.2106 tarihi olarak raporumda yazıyor. sgk ne kadar ödeme yapar?

 10. Erhan dedi ki:

  Merhaba bel fıtığı ameliyatı geçirdim 45 günlük rapor verildi son 3 aylık brüt gelirim 5298 tl ne kadar rapor parası yatar

  1. Merhaba. Yaklaşık olarak 1600 TL alırsınız.

 11. Cumali dedi ki:

  Merhaba evimde talihsiz bir kaza yaptim 3 ay raporluydum bitti 3 hafta daha verdi doktor.ne kadar 1800 tl maas aliyordm rapor parasi ne kadar yatar

  1. Merhaba. Günlük brüt sigorta kazancınız ne kadar?

 12. serkan dedi ki:

  merhaba,

  yardımcı olurmusunuz.hastane yatışım 22.12.2016 hastaneden çıkışım 26.12.2016.ayakta başlama 27.12.2016 ayakta bitiş 31.12.2016 tarihli raporum var.90 günlük bürütüm 7032 tl sgk yaklaşık ne kadar ödeme yapar?Cevaplarsanız sevinirim

 13. Ahmet dedi ki:

  10 günlük rapor aldım ameliyat oldum burundan brutum 1400 ne kadar alrim

  1. Merhaba. Yaklaşık 290,00 TL alabilirsiniz.

 14. Münire dedi ki:

  10.09.2016 tarihinde işe başladım doktor bana 05.12.2016 çalışamaz raporu verdi tam 86 günlük sigortam var ayrıca 11 günde işyerim fazla yatırmış. Doğum rapor parası alabilir miyim. 11 gün fazla yattığı için. Yada o 4 gün kendim dışarıdan ödeyebilir miyim? ödesem rapor parası alabilir miyim?

  1. Merhaba . 90 gün gerekiyor rapor tarihinden önceki son 1 yıl içinde. Yoksa alamazsınız.

 15. Yunus dedi ki:

  Iyı gunler 10 gunluk raporum var brüt maasım 1.647 ne kadar alırım

  1. Merhaba. 292 TL civarında maaş alırsınız.

 16. Enver dedi ki:

  Son 3 ayda 42 gün sigortam var 20 raporun var ne kadar rapor parası alırım

  1. Merhaba. Son 3 ayın brüt kazanç toplamı ne kadar?

 17. ZEYNEP dedi ki:

  Merhaba ben asgari ücretle çalışıyorum 5 günlük rapor aldım hesabıma 656 tl yatmış rapor param ne kadar yatırcak sgk?

  1. Merhaba. 5 günlük raporun 3 gününe ödeme yapılır. O da 110,00 TL civarı.

 18. tuba dedi ki:

  merhabalar Mehmet bey;

  ben 4 günlük bir rapor aldım. yaklaşık 1 ay bekledim bir ücret ödenmedi. Sağlık bakanlığını aradım. hastane onaylamadığı için ücret ödenmiyor dedi. Doktor ve Başhekim onayı aldım. Hala bir ücret ödenmedi. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
  İyi Çalışmalar.

  1. Merhaba. İşyerinizin bağlı bulunduğu SGK ile görüşün lütfen.

 19. Isa dedi ki:

  Merhaba 28.11.2016 tarihinde işten ayrıldım geçici bir iş yerinde çalışırken motorumu karda kaydırarak düştüm motor ayağımın üstünde kaldı ve sol ayak bileğimi kırdı.ameliyat oldum yaklaşık 3 ay ayağımın üstüne basamayacagim. Sigortalı olmadığımdan dolayı maddi yönden sıkıntı yaşayacağım.2016 yılında sadece 40 günlük sigortam yok sgk hiçbir şekilde bana rapor parasi ödemez mi öderse de ne yapmam lazım acaba? Birde çalıştığım iş yeri sigorta yapmadigindan suçlu değil mi oda bana maddi anlamda yardım etmesi lazım değil mi? İş verenden nasıl bir yaptırımim olabilir.

  1. Merhaba.İşvereni şikayet edebilirsiniz. Ancak onun sonuçlanması baya zaman alır. 90 gün yoksa rapor parası alamazsınız.

 20. faruk dedi ki:

  Merhab 30.12.2016 10 gün ayakta rapor 09.01.2017 devami 7 gun 2016 da ne kadar2017 de ne kadar alirim toplamda ne alacagim is kazasi simdiden tesekkurler

  1. Merhaba. Brüt kazancınız ne kadar rapor aldığınız tarihten önceki son 3 aylık?

 21. Münire dedi ki:

  Merhabalar;

  10.09.2016 tarihinde işe başladım doktor bana 05.12.2016 çalışamaz raporu verdi tam 86 günlük sigortam var ayrıca 11 günde işyerim fazla yatırmış. Doğum rapor parası alabilir miyim. 11 gün fazla yattığı için. Yada o 4 gün kendim dışarıdan ödeyebilir miyim? ödesem rapor parası alabilir miyim?

  Cevaplarsanız sevinirim..
  İyi çalışmalar…

  1. Merhaba. Doğum tarihinden önceki son 1 yıla bakacaksınız. 90 gün varsa alabilirsiniz.

 22. Isa dedi ki:

  Selam 90 günlük toplam brüt 8135 TL sgk primim var 30 gün rapor verdiler kaç TL yatar acaba?
  Kolay gelsin.

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 23. Samet dedi ki:

  Merhabalar
  Hastalığımdan ötürü ameliyat oldum ve 10 gün isgoremezlik raporu aldım son 3 aylık brut gelirim 13.854 TL buna göre ne kadar rapor parası alırım.Şimdiden teşekkürler.

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 24. serdar aydogan dedi ki:

  mrb. 10.11.2016-14.11.2016 5 günlük rapor ve 28.11.2016-07.12.2016 10 günlük iki rapor aldım. 9 günlük rapor parası yatmış. bu dogrumu yoksa 15 gunluk yatmasımı gerekıyordu . cevaplarsanız sevinirim

 25. sevda dedi ki:

  19.09.2016 tarihinde ise basladim kamu sektöründe ücretli calısiyorum 38 gunluk sogortam var. 05.12.2016 cikis tarih.ama 2016 yılında 9 uncu aydan öncede 89 gunluk daha var her ay da 17 gun yatittı
  Ameliyat oldum 30 gunluk raporum var toplamda127 gunluk aralıklarla 2016 yilina ait sigortam var.
  11.620 tl brüt tutar teşekkürler

 26. Pevrül CORUK dedi ki:

  Raporlu olduğum günlerin sigorta primi yattı fakat ben rapor parası almadım ama para bankaya yattı alsam bi sıkıntı olurmu

 27. cihat dedi ki:

  e devletten baktıgımda rapor parsı gözüyor ama durum yerın de bılgı yok yazıyor sgk bunu ne zamn onaylar

 28. cihat dedi ki:

  askeri ucretli calısanım 45 gun raporum ayakta tedavi bunun rapor parası ne kadar olur

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 29. aygün dedi ki:

  Ben kasim 15-2017 tarihinde ise basladim.ocak 9 unda bir hafta rapor aldim.rapir parasi alirmiyim.maas 1300 tl.

 30. Günay dedi ki:

  Merhaba iş yerinde iş kazası geçirdim ilk olarak 15 sonrasında ameliyattan (ayakta) sonra 45gun raporum mevcut 6785tl son 3aylik bürütüm tşkler

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 31. Serkan dedi ki:

  Merhabalar esim hamilelik nedeniyle 10 gun rapor aldi son uc ay brut maasi 7500 tl prim kazanci son uc ay 1100 tl simdiden tesekkur ederim

 32. Yasin dedi ki:

  Merhaba is kazasi gecidim 20 gunluk rapor aldim brut 3500 ortalama ne kadar rapor parasi alirim ve is yeri maasimdan raporlu oldugum gunlerin kesintisinj yaparmi.

 33. Omer dedi ki:

  Kolay gelsin … ben ameliyat oldum toplam 23 gun roporluyum 3 gun yatarak 20 gun ise evde .
  3 aylik gelirim 3948 tl . Ne kadar alirim

 34. gokhan dedi ki:

  23.12.2016 da işten çıkarıldım 03.01.2017 den 15.01.2017 ye kadar raporluyum brut1647 Son 3 yıldır sigortaliyim ödenek alabilirmiyim

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 35. baris dedi ki:

  merhaba 27.09.2016 baslangıc 19.10.2016 rapor bitiş
  rapor biraz geç bildirilmiş sgk ya daha yatmadı .

  mesailerle 3 aylık gelir 10 000 küsür filan ne kadar yatar sizce

 36. Kamil Yüksel dedi ki:

  28.11.2017’den 29.12.2017’ye kadar raporluydum bana yatan ücret ne kadar olur.

  kasım : 27 gün :::: 2.006 TL
  ekim : 30 gün :::: 2.172 TL
  eylül : 29 gün :::: 2.100 TL
  ağustos : 30 gün ::::: 2.281 TL

  BANA NE KADAR YATMASI LAZIM.ÇOK AZ YATTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 37. Hakan dedi ki:

  3 aylık raporum var kasım 5 den 2017 martın 5 ne kadar askeri ücretle çalışıyorum raporum bitince toplu ödeme yapılacakmış ameliyat oldugum için ne kadar rapor parası alırım 3 aya

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 38. Merve dedi ki:

  Merhaba, iş kazası sonucu 49 gün rapor aldım. 4 gün hastane yatış 45 gün evde istirahat. 3 aylık brüt toplam 5900. Ne kadar yatacak acaba?

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 39. Mehmet KARATAŞ dedi ki:

  Merhabalar ;

  Geçtiğimiz ay menüsküs ameliyatı oldum 10 gün rapor aldım aylık bürük gelirim 4100 bu durumda rapor ödemesi ne kadar olur . Teşekkürler

  Ayrıca 4 günlük bir raporum daha vardı onuda söylerseniz çok sevinirim

  İyi Günler

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

 40. çağrı dedi ki:

  çalıştığım iş yerinde sigortamı geç başlattılar 2 ay kadar toplam şuan 86 gün sigortam var 10 gün raporum var rapor almadan önce alo 170 hattını arayıp şikayet ettim sgk geç başladığından şuan soruşturma aşamasında rapor paramı alabilmek için ne yapmalıyım geriye dönük sigortamın eksik yattığı tespit edilirse ve işverene sgk denetmenleri tarafından sigortam yaptırılırsa ben o 10 gün rapor parasını alabilir miyim,ne yapmalıyım

 41. Elif dedi ki:

  Merhaba mehmet bey ben doğum yaptım 91 günlük rapor verdiler 3 aylık brüt ücretim 7.500 Bin TL doğum da önce 98 günüm var ben ne kadar doğum parası alırım yardımlarınız için simdikte tşk ederim iyi çalışmalar

  1. Kemal YILMAZ dedi ki:

   Rapor Parası Hesaplamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
   Rapor Parası Hesapla

  2. Necla dedi ki:

   Ben 3 aylık hamileyken 12 haziran 2016 da işten kendi isteğimle ayrıldım 2 aralıkta doğum yaptım bende iş göremezlik parası alirmiyim

 42. nazan celik dedi ki:

  Merhaba 1300 asgari ucretli calisanim simdilik 10 gunluk kol kirigindan dolayi raporluyum bi de raporluyken sgk primlerim ne olacak tsk

 43. Samet dedi ki:

  Cevap vermicek misiniz

 44. sevcan dedi ki:

  merhaba bugün itibariyle 31+6 günlük hamileyim.tam olarak raporu 32+0 da mı almam gerekiyo 32+3 de de alabilirmiyim.ssk rapor servisini aradım 32+1 de 33. haftaya düşer 1 haftanız riske girer dedi.doğrumu?

 45. engin dedi ki:

  Benm 2016 2017 30 günlük İS KAZASİ raporum var ben kaç tl sigortadan para alabilirim acil cevaplarsanız sevinirim

 46. Metin dedi ki:

  Merhaba adım metin 1300 tl maaş alıyorum 10/01 2017 fıtık ameliyatı oldum 30 gün raporluyum ne kadar maaş alabilirim şimdiden teşekkür ederim

 47. Snz dedi ki:

  Merhaba , analık iznindeyim 8 aralık 2016 da doğum sonrası iznim başladı 22 aralık 2017 işbaşı görünüyor. Fakat e devlet sisteminde işgörmezlik ödeneğim de rapor bitiş tarihi 31 aralık 2016 yazıyor buna istinaden alacağım para düşük gözüküyor, neden olabilir

 48. Nazire kivrak dedi ki:

  Merhabalar asgari ücretle çalışıyorum 30 haftalik hamileyim doğum için rapor alacağım 4 ay rapor ücreti ne kadar yatar bilgilendirirseniz çok sevinirim

 49. Bircan dedi ki:

  Merhabalar daha önceki iş yerimde ssk.lı olarak 11 ay çalıştım ve kendi isteğimle ayrıldım tekrar 6 ay sonrada yeni bir işe girdim buradada 56 gün çalışmam sonucunda da dizimden rahatsızlandığım için ameliyat oldum ,sorum şu ? rapor parası alabilmem için geriye dönük 1 yıl içinde son işmden ,mi 90 gün şartı var .yoksa bir önceki çalişmamla 90 günü geriye dönük dolduruyorm , yani geriye dönük 1 yıl içinde 90 günlük şartı iki çalımamla kabül olurmu ? ben rapor parası alabilirmiyim ? teşektürler.

 50. ahmet bardak dedi ki:

  30 gun raporum var ameliyat oldum brut1650 tl ne kadar alirim tesekkurler

  1. Merhaba. Yaklaşık 1025 tl alırsınız.

 51. Pınar sarı dedi ki:

  Mrb hamileyim 10ekim 2016da işe girdim 15subat 2017de 32.nci haftada calısamaz raporu alıcam rapor alırken 80gun prımım gozukucek ama ocak ayınıda calıştıgım icin subatın 23nde 110gun gozukucek sizce rapor parası alabilirmiyim ??

  1. Ramazan DOLMAZ dedi ki:

   Merhaba. Doğum tarihinden önceki 1 yıl 90 gün oluyorsa alabilirsiniz.

 52. emos dedi ki:

  ben dogumdan dolayi raporluydum ilk 8 haftalik rapor parami aldim ama isyeri kapandi diğer 8 haftalik rapor parami alamazmiyim bu durumda

  1. Merhaba. Rapor alabilirsiniz. Eğer ilk raporu aldığınız tarihte aktif sigortalı iseniz ve doğum yaptığınız tarihten önceki son 1 yıl içinde de en az 90 gün sigorta priminiz varsa analık ödemesi alabilirsiniz.

 53. hakan dedi ki:

  mrb 55 gün raporum var iş kazası geçirmiştim asgari ücretle çalılıyorum ne kadar raporparadı alırım?

  1. Merhaba. Ne kadar ödeme alacağınızı hesaplamak için TIKLAYINIZ

 54. Mehmet dedi ki:

  Slm 2013 te is görmezlik ödeneyimi işim gereği uzun yol şöförüyüm yapıyorum bu nedenle ödeneyine almayi unuttum zaman aşımına uğramışmıdır .saygılar

  1. Merhaba. 5 yıllık zaman aşımı var. Alabilirsiniz.

 55. şevket dedi ki:

  Merhaba 17 gün raporum vardı elim kesilmişti kaç tl alırım

  1. Merhaba. Ne kadar rapor parası alabileceğinizi öğrenmek için TIKLAYINIZ

 56. Nilgun dedi ki:

  Ayın 20sinde dogum iznim Bitiyor heyet raporu almayı düşünüyorum 1447 prim günün var ama dogum iznim boyunca sigorta yatmadi 30 gun rapora ne kadar alırım aylik kazancın 1650

  1. Merhaba. Ne kadar rapor parası alabileceğinizi hesaplamak için TIKLAYINIZ

 57. Bircan dedi ki:

  Merhabalar daha önceki iş yerimde ssk.lı olarak 11 ay çalıştım ve kendi isteğimle ayrıldım tekrar 6 ay sonrada yeni bir işe girdim buradada 56 gün çalışmam sonucunda da dizimden rahatsızlandığım için ameliyat oldum ,sorum şu ? rapor parası alabilmem için geriye dönük 1 yıl içinde son işI mden ,mi 90 gün şartı var .yoksa bir önceki çalişmamla 90 günü geriye dönük dolduruyorm , yani geriye dönük 1 yıl içinde 90 günlük şartı iki çalımamla kabül olurmu ? ben rapor parası alabilirmiyim ? teşekkürler

  1. Merhaba. Rapor aldığınız tarihten önceki bir yıl içinde 90 gün olması gerekir. Varsa alabilirsiniz.

   1. Bircan dedi ki:

    İki farklı iş yerinden 90 gün var rapor parasını alabilir miyim?

 58. Pinar dedi ki:

  Merhaba 19.09.2016 tarihinden 19.01.2017 kadar raparum vardı amilyattan dolayi raporm bitti rapor parami nekadar surede alabilirm.

  1. Merhaba. Ne zaman alabileceğiniz konusunda SGK’dan bilgi alın lütfen.

 59. Serkan dedi ki:

  Mrb kaza sonucu 30 gün rapor aldım çalıştığım isyerinde 73 gün sigortam var daha önceden de 45 gün sigortam var rapor parası alabilirmiyim

  1. İş kazası geçirdiyseniz iş kazası geçirdiğiniz günden itibaren geçici iş göremezlik ödeneği alabilirsiniz.

 60. Sönmez HASIRCI dedi ki:

  10 haziran 2016 ayında beyin kanaması geçirdim 35 gün hastanede yattım çıktım 45 gün rapor verdiler ücretini aldım rapor doldu işe başladım kemoterapi süreci başladı tekrar rapor patronumla anlaşamadım rapor dolumunda 2 ocak 2017 de işten ayrıldım 3 ocakta başka bir işe başladım. Şimdi kontrole gittim yeni iş yerinde 90 gün çalışmadan rapor kullanamazsın dediler. Son 3 yılda 933 gün primim yattı. 4500 TL üzerinden şimdiki iş yerimde de net 4500 tl üzerinden yatıyor. Kanser hastasıyım 3 ay dolmadan rapor alamazsın diyorlar. Alsan da ücretini alamazsın diyorlar. Hacettepe de kimse kanser hastalarının 18 ay rapor verildiğini bilmiyor hocalar dahil. Bu mağduriyet giderilebilir mi?

 61. Nurcan dedi ki:

  Merhaba ben dogumdan once 8 haftalık parası 1903tl aldim şimdi birde dogumdan sonraki 8 haftalık parasi mi alacağım ama 9. Haftamiz henuz paramız yatmamis nasil olacak acaba teşekkür ederim simdiden

 62. sultan dedi ki:

  9aralık 2016 7 gün 16 aralık 2016 10 gün raporluyum(iş göremezlik) 2016 sigortam 80 gün maaşımdsn yaklaşık 1500 tl kesinti yapılıyor. Sgk dan rapor parası alabilecek miyim sözleşmeli öğretmenim

  1. Merhaba. Rapor parası alamazsınız.

 63. Erdem dedi ki:

  Merhabalar 02/02/2014 yılında bir iş yerine girdim, 04/10/2016 tarihinde iş yerinden kendi isteğimle ayrılmak zorunda kaldım, 05/12/2016 tarihinde tekrar başka bir iş yerine çalışan olarak girdim ve 10/02/2017 tarihinde hastahaneye yattım 11/02/2017 tarihinde ameliyat oldum 90 gün prim şartı söz konusu diyorlar rapor parasından yararlanma şansım varmıdır bu konu da yardımcı olursanız sevinirim .

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor parasından yararlanabilmeniz için son bir yıl içinde 90 prim gün sayınız olması gerekmektedir.

 64. cem dedi ki:

  Kamu kurumunda 4/a şeklinde çalışıyorum (Sözleşmeli personel). Hastanede yattığım sürenin parası maaşımdan kesilirmi? Bazı internet sitelerinde hastanede yatan kişinin maaşının kesintiye uğramayacağı söylenmekte. Eğer kesilirse Sgk dan nasıl alırım çünkü istirahat raporu yok yoğun bakımda yattım.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;maaşınızdan kesinti olduğu taktirde yatarak tedavilerde de iş göremezlik ödeneği alabilirsiniz, bunu belgelendirmeniz yeterlidir.

 65. dogan07 dedi ki:

  Merhaba 5.12.2016 da 5 gün rapor aldım 3 gün ücretsiz izin kullandım kafamı karıştıran 6.2.2017 is kazasi geçirdim 90 gün şartı diyorsunuz 11 12 ve 1 aya bakarak brüt hesapladigimda 83 gün prim gün oluyor nasıl hesaplanacağıni merak ediyorum yardimci olursanız sevinirim 9 10 11 ayda 90 gün oluyor 3 yildir bu şirkette çalışıyorum

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;iş kazasında gün şartı bulunmamaktadır.Rapor paranızı hesaplamak için lütfen TIKLAYINIZ.

  2. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;iş kazasında gün şartı bulunmamaktadır.

 66. dogan07 dedi ki:

  83 gün den mi hesaplicaklar yoksa Son yatan ayami bakilicak

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;son 12 aydaki 3 ayın ortalama kazancına bakılacaktır.

 67. dogan07 dedi ki:

  83 gün hesap edilirse brüt ücret düşük oluyor normalde 2000 üzerinde yatan sigorta primleri rapor ve ücretsiz izin olduğu için 1600 lara dusuyor

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;Kanuna göre prim yatan son 3 aya bakılır.

  2. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;5510 sayılı Kanuna göre prim yatan son 3 aya bakılır.

 68. dogan07 dedi ki:

  İlginiz için tşk ederim iyi günler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; ilginiz için biz teşekkür eder, sağlıklı ve güvenli günler dileriz.

 69. Mustafa dedi ki:

  Ben 12 agustos 2016 da hastaneye yatıs yaptım 19 eylulde acık kalp ameliyatı oldum 28 eylul 2016 da taburcu oldum uc ay rapor verdiler iş goremezlik raporu da verdıler bu zaman diliminde maasım tam yattı bu durumda sıgorta bana para yatıracak mı yatarsa iş yeri kesecek mi kamuda taseron olarak calısıyorum iki yıldır

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;Kurum işverenle muhtemelen mahsuplaşma işlemi yapacaktır rapor paranız için.

 70. Hüseyin dedi ki:

  Merhabalar ben 02.02.2017-08.02.2017 ve 09.02.2017-16.02.2017 ve 17.02.2017-26.02.2017 ve 27.02.2017-03.03.2017 tarihleri arasında yani iki şubat üç mart arasında parça parça ama arasında boşluk olmadan rapor aldım bürüt ücret 3870. Raporun ilk iki gününü işyeri veriyor. Acaba parça parça olduğu için hepsinin ilk iki gününü şirket verecek. Sgk parayı yatırmış örneğin 8 gün olan raporun birtanesi 66 tl ye tekabül ediyor. Özetle bu raporlar doğrultusunda sgk ne kadar yatırması lazim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor paranızı öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

   1. Hüseyin dedi ki:

    2408 olması gereken Ücret 1700 olarak ödenmiş. Yatalak hastada değil ayakta tedavi. SGK dan bunu düzeltme imkanı varmıdır acaba

    1. Ahmet SARI dedi ki:

     Merhaba,eğer bir yanlışlık var ise SGK ile görüşün ,sorununuz çözülecektir

 71. Gökşen dedi ki:

  Merhaba ben kasım ayında istifa ettim. Mayıs’ın son haftası doğumum var.tabi bu süreç içerisinde sigortam yatmıyacak ancak 1 yıllık sürem dolmadığı için rapor parası alabilir miyim teşekkür ederim.

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;aktif çalışan olmadığınız için ödeme alamazsınız.

 72. Gökşen dedi ki:

  peki benim eşim işveren olduğu için mart nisan ve mayıs ayı sigortamı yatırırsa yararlanabilir miyim.teşekkür ederim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;son bir yıl içinde 90 gününüz var ise yararlanabilirsiniz.

 73. Yücel koçak dedi ki:

  Merhaba ben 18/03/2017 saat 02:00 da gece iş kazasına uğradım… Daha sonra acilen bana 2 gün rapor verildi 20 si den itibaren de 14 gün rapor verildi… 7426.99 gün pirim var ne kadar rapor parası alırım…

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor paranızı öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 74. tekin dedi ki:

  merhaba, kanser nedeni ile aralarda boşluk olmadan 6 ay + 6 ay + 3 ay lık raporum var. ilk 12 ayın ücretini aldım, son 3 ayı alamadım. son 1 yılda 90 gün prim ödeme şartı raporlu olunan sürede de işliyor mu? yani son 3 ayı alamayacak mıyım acaba?

  ya da şöyle sorayım; geçici iş göremezlik ödeneği kesintisiz kaç ay alınabiliyor? kanunda bu süre var mı?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;raporlu olunan sürede 1 yıl hesabında dikkate alınmaz.

 75. Mehmet dedi ki:

  Merhaba
  Ameliyat oldum 30 gün raporluyum Brüt ücretim 2000 ne kadar rapor parası alabilirim?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor paranızı öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 76. feyza dedi ki:

  Merhaba 3 aylık hamileyim suan calısmıyorum yakında işe başlayıp doğuma kdr yada 4 ay calısmayı düşünüyorum ne kadar iş göremezlik ödeneği alırım ve nasıl bir işlem yapmam yani nereye basvurmam gerekir ?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;işgöremezlik ödeneğinizi öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 77. Sefer dedi ki:

  Tesekkurler iyi calismalar simdiden

 78. Ebru dedi ki:

  Ben devlet okulunda ücretli öğretmenlik yapıyorum. Son 1 yıl içinde yatan primim de 90 günün üzerinde. 32 haftalık hamileyim. Rapor almam durumunda milli eğitimden direk çıkışımın verileceği söyleniyor. Rapor aldığım gün çıkışımı yaparlarsa 4 aylık rapor paramı alabilir miyim?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;evet alabilirsiniz.

 79. Alican dedi ki:

  Merhaba ben 23 martta ameliyat oldum. 24 martla 24 nisan arası raporluydum. Araştırmalarım sonucunda 90 günü doldurmamış olanlar rapor ücreti alamıyordu. Bu benim ilk işimdi daha önce çalışmamıştim ve sigortam başlamamıştı. Bu ilk işim de de 90 günü doldurmamıştım
  Ama rapor ücreti yatmış. Nedendir acaba?

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;iş kazası geçirdiyseniz iş kazasında 90 gün şartı bulunmamaktadır.

 80. Alican dedi ki:

  Ama iş kazası da geçirmedim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,kurumdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 81. Hayrettin dedi ki:

  01.08 .2017 ve12.08 2017 tarihinde arasında rapor aldım acaba kaç para alirim

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor paranızı hesaplamak için lütfen TIKLAYINIZ.

 82. Muhammet dedi ki:

  Iyi aksamlar tamek fabrikasinda iz kazasi gecirdim 5 gun gidemedim 5 gunluk rapor tutuldu aylik:2500 lira aliyoruz ben bu 5 gun icin sigortadan ne kadar para alabiliyorum simdiden tskler

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;rapor paranızı öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 83. MEHMET dedi ki:

  SELAMLAR 5200 GÜN PRİMİM VAR ÇALIŞIYORUM 15 GÜN VEYA 25 GÜN FİZİK TEDAVİ OLACAM VE RAPOR ALMAM GEREKİYOR NE KADAR RAPOR PARASI VERİLİR
  TEŞEKKÜRLER

  1. Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;prime esas kazancınız üzerinden rapor paranız ödenir.Rapor paranızı hesaplamak için lütfen TIKLAYINIZ.

   1. Furkan dedi ki:

    Mrb 1 aylık rapor aldım 3 aylık bürüt maaşı 7.969 nekadar maas yatacak bana öğrenebilirmiyim

    1. Furkan dedi ki:

     Nekadar yatacak

1 4 5 6