SGK SSK İnternetten Yapılandırma Başvurusu

BENZER YAZILAR

98 yorum

 1. Gülali Aydoğan dedi ki:

  Bağkur numaram var 1990 senesinden. daha önceki bağkur affından müracaat da bulundum gün yeterli cikmayinca banka kredisi olmayınca hiç ödemem yok 2016 affından ya rarlanabilirmiyim. Saygılarımla. Lütfen cevap.

 2. M.BEY dedi ki:

  Merhaba Hocam,
  01.07.1990 Yılından 218.00 (ikiyüz onsekiz) tl. 4 Aylık SGK Bağkur borcum çıkıyor.
  (İşyeri Açıp kapatmıştık).
  Fayiziyle 1.200 tl civarında.
  Borcumun olduğunu yeni öğrendim.
  İnternetten ödeme yapabilirmiyim, birde 218 tl ‘yi ana parayımı ödeyeceğim yoksa üzerine daha faiz eklenirmi Efendim.

  • SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   Öncelikle borcunuzu yapılandırmak için en yakın SGK’ya başvurun. Gecikme zammı ve faizi silinir. Ana para üzerinden yeniden hesap yapılır. Sizin için baya bir avantaj sağlar.
   Saygılarımızla.

 3. Adem dedi ki:

  Hocam benim 2012 yılında işyerim vardı yani 2012 yılından 1 yıl bağ-kur borcum var bundan önceki afta yapilandirmistim ama odeyemedim şimdi yeniden yapılandırılması mümkün mü

 4. Seda dedi ki:

  İşveren Sigorta Prim borcunu yapılandırmak istiyorum.İstanbul Beşiktaş’a bağlı işyerim için Sapanca SGK’dan bu işlemi yapabilir miyim.İstanbul’a gelmek şart mıdır,heryerden bu işlem yapılabilir mi?
  Teşekkürler

  • SGKuzmani dedi ki:

   Eğer işyerinize ait é bildirge şifreniz varsa internet üzerinden başvurabilirsiniz . Yoksa eğer başvurunuzu posta yoluyla da başvurabilirsiniz. İşyeri dosyanız nerdeyse oraya başvuru yapmanız gerekir. Her işyeri için ayrı ayrı başvuru şartı var.

 5. Erhan dedi ki:

  merhaba,
  gss borcum var ve kuruma gidemiyorum, internetten başvuru yapılabiliyormu.? yapılabiliyorsa nereden yapılıyor. araştırdım ama bulamadım. yardımlarınızı rica ederim.

  • SGKuzmani dedi ki:

   Gss borçları için internetten yapılandırma başvurusu yapılamıyor. Ama sitemizden başvuru formunu indirip doldurup posta ile de gönderebilirsiniz.

 6. dilek dedi ki:

  mrb hocam annemin 1630 günü var sigortadan çalışıp gününü doldurmadı. yapılandırma yapabilirmiyiz.

 7. seyit ayten dedi ki:

  babamın yurt dışı çalışmışlığı askerlik ve bağkur borçları var onlar bu yapılanmadan faydalana biliyor mu

 8. nihayet kılıç dedi ki:

  tarım sigortalıyım halen ödemekteyim.sigorta başlangıcım 01.04.1986 tarım sigortayı da 2012 yılından beri ödüyorum doğum tarihim.01.05.1968 sorum şu. ziraatten kredi çekip borcu kapatıp emekl iolabilirmiyim.saygılarımla.

 9. Tarık gevrek dedi ki:

  Mrblar benim genel sağlık sigortası borcum var ama şuan çalıştığım için gelir testi yaptıramıyorum öncedende yok nasıl yapılandıra bilirim sosyal yardımlaşma vakıfı gelir testi yapmıyo çalıştığım için

 10. Tarık gevrek dedi ki:

  İnternetten genel sağlık sigortası için yapılandırma başvurusu yapabilirmiyim

  • SGKuzmani dedi ki:

   İnternetten yalnızca işveren ssk prim borçları için yapılandırma başvurusu yapılabiliyor. Genel Sağlık Sigortası borçları için yapılamıyor.

 11. Aliünlü dedi ki:

  11/10/3016 tarihinde bağkur yapılandırmasında yararlanarak toplam çıkan 66.500 TL parayı bankaya yatırarak makbuzu bagkura sunacagim. Ancak bağkur ile devam eden hizmet tespit davası sonucu 01/07/2012 tarihi itibari ile emekli aylığı bağlanmasına karar verildi ve yargıtay sonucu karar kesinleşti şuan yaklaşık 45-50 bin TL gibi toplu para yapacağını söylüyorlar bu para ilk maasta yatarmi yoksa bi aksilik çıkıp daha sonraki yatar ve ilk maaş nezaman bağlanır.
  Şimdiden çok teşekkür ederim hocam kolay gelsin

 12. uğur geldi/mahmut açıkkar dedi ki:

  2016 / 2 ayda tescil belgeleri ve girişleri geç vermekten,tarafıma 7.800 tl idari para cezası salındı.başvuru ,ödeme şekli ve planı nasıl olacak,ne oranda ödeme yapacağım.

  • SGKuzmani dedi ki:

   İdari para cezalarında yapılandırma kapsamında cezanın yarısı siliniyor. Başvuruyu E-bildirge şifresi ile internetten ya da elden müracaatla SGK’ya yapabilirsiniz. Son başvuru tarihinin 31.10.2016 olduğunu unutmayın.

 13. Tahir keled dedi ki:

  8 aylık bir bakur borcum var işyerini kapatmak tan dolayı ortalama ne kadar borcum cikat

 14. mirac dedi ki:

  hocam 2011 yılında bir işyeri açtık 6 ay sonra kapattık bağkurdan haberimiz yoktu hastane muayenelerimizi özel gidiyor muayene oluyorduk borç çıktı cezası silinirmi

  • SGKuzmani dedi ki:

   Gecikme zammı ve cezası silinir. Ancak ana para üzerinden enflasyon oranında yine fark çıkar. Peşin ödemede bu farkın da yarısı silinir.

 15. engin dedi ki:

  Hocam internetten işveren sigorta borcumu yapmaya çalışıyorum fakat işyeri şifremi unuttum nasıl alabilirim tekrar.Teşekkür ederim

 16. murat nurlu dedi ki:

  merhaba ,

  Genel saglik sigortasi borcunun yapilandirilmasi online olarak yapilandirilabiliyor mu ?
  Nasil yapilabilir ?

  • SGKuzmani dedi ki:

   GSS borçlarının yapılandırma başvuruları online yapılamıyor. Sayfamızdan yapılandırma başvuru formunu indirirerek elden verebilir ya da posta yoluyla gönderebilirsiniz.

 17. KADİR dedi ki:

  BİR ÖNCEKİ DÜNEMDE YAPILANDIRILMIŞ SGK İŞCİ BORCUNU 36 TAKSİT YAPMIŞTIM
  TOPLAMDA 60 BİN CIVARIYDI VE ŞİMDİ ÖDEDİM BİRKISMINI GERİYE KALAN 23 BİN TL KALMIŞ SIRALI SENET BEKİ BUNU VEYA GECMİŞE DÜNÜK BORCUMU YAPILANDIRMA YAPABİLİRMİYİM.
  ŞAYET YAPILIRSA ÖDENMİŞ SENETLERİ DE KAPLARMI YOKSA SADECE GERİYE KALAN TAKSİTLERİMİMİ KAPLAR YAPILANDIRMA.

 18. OĞUZHAN dedi ki:

  BAĞKUR BORCUMU İNTERNETTEN YAPILANDIRABİLİYORMUYUM

  • SGKuzmani dedi ki:

   Bağkur borçlarının yapılandırma başvuruları internetten yapılmıyor maalesef. Herhangi bir SGK’ya elden başvurabilirsiniz.

 19. engin dedi ki:

  HOCAM ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM ŞİFRELERE ULAŞTIM FAKAT MENÜDE ŞİMDİ DE KULLANICI ADI SORUYOR ORAYA NE YAZIYORUZ.şirket adını yazıyorum olmuyor.

  İlginize çok teşekkür ederim

 20. Tansu dedi ki:

  Kolay gelsin
  ben geçen hafta internetten şirket yapılandırması yaptım

  ama halen borç dökümü oluşturulmamış.
  bir sorun çıkarmı

 21. engin dedi ki:

  Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
  Yapılanmayı sistemden girdim taksitlendirme bildirisi ne zaman gelir.

  İyi çalışmalar dilerim.

  • SGKuzmani dedi ki:

   Sistemden başvuru yapanlara ödeme planı gönderilmiyor.Yapılandırma işlemi tamamlandıktan sonra yine aynı sistemden ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz.

 22. ömer dedi ki:

  slm ben 1981 dogumluyum sigorta başlangıcım 1992 de 2005 kadar 621 gün sigotam var 2005 den sonrada bagkur yatırıyorum 2016 kadar baslangıc olan 1992 den sonra 2005 kadar olan sureyi yapılandıra bilirmiyim

 23. osman dedi ki:

  Benim sigorta yok 1.200 lira gss borcum var ne yapmam gerekiyor.

 24. osman dedi ki:

  Bide gss borçları internetten yapılandırma oluyor mu

 25. Hüseyin Avni Çelik dedi ki:

  iyi günler,eşim adına olan iş yerinden çalışanlara ait prim borçları var.2009 yılında iflas nedeniyle kapatmak durumunda kaldık.Şimdi ki yapılandırmadan faydalanmak istiyoruz.Ancak elimizde sistem şifresi ve işyeri şifresi bilgileri bulunmamaktadır.İnternet üzerinden edinme şansımız varmıdır, yada nasıl bir yol izleyerek edinebiliriz

 26. huseyin sahin dedi ki:

  ek5 ve ek6 sigortalarinda da yapilandirma yapilabiliyor muyuz. simdiden cevabiniz icin tesekkur ederim

 27. engin dedi ki:

  HOCAM internetten yapılandırmayı yapmama rağmen 10 gündür taksitlendirme yapılamadı.Acaba yapılandırma yaparken mi hata yaptım.Yoksa süreç normal midir?

  • SGKuzmani dedi ki:

   Süreç normaldir. Ancak siz yine de yapılandırma başvurunuzun SGK’ya ulaşıp ulaşmadığı konusunda SGK’dan bir bilgi alın lütfen.

 28. mustafa dedi ki:

  hocam gecen yıl silinen baykurt borclarin ilerki tarihlerde gerek duyulduğunda tekrar odenebilir denmisti bunda bir sıkıntı yok değil mi

 29. engin dedi ki:

  Hocam internetten başvuru yapmaya çalışıyorum fakat veritabanında hata oluştu diyor.Acaba sorun nedir.?İlginize çok teşekkür ederim.

 30. şerif karakaş dedi ki:

  hocam emeğinize sağlık…98.000 tl prim 8.000 tl işsizlik olmak üzere toplam anapara 106.000 tl

  borcum var..18 taksitli ödemede borcum ve taksit tutarım ne olmalı…şimdiden teşekkür ederim..

 31. ali dedi ki:

  Hocam iyi çalışmalar.
  2010 yılında 10 ay işlettiğim, iş yerimimin kapanışını 2015 yılında tüm vergi borçlarını ödeyerek yaptım.
  2012 den beri de sigortalı olarak çalışıyorum özel sektörde.
  Tesadufen e- devletten baktığımda 4b (bagkur) cezalı olarak prim borcum cıkıyor. Tescil durumunda terketmiş sigortalı olarak gözüküyor.. Bu borcu yapılandırıp ödemek zorundamıyım. yoksa artık bagkurlu olmadığım için bu borc silinirmi? nasıl bir yol izlemeliyim?
  teşekkür ederim , Kolaygelsin.

  • SGKuzmani dedi ki:

   Eğer 2016/06 öncesi prim borcunuz varsa yapılandırabilirsiniz. 2015/05 dönemi öncesi bağkur prim borcunuz 12 ay ya da daha fazla ise bu borç dondurulmuştur zaten. Konu hakkında net bilgiyi SGK’dan alın lütfen.

 32. Serpi dedi ki:

  1992 yılında 31 günlük sgk başlangıcım var.daha sonra ne çalıştım nede prim ödedim..benim içinde geçerlilği varmıdır.yapılandırmanın..tşk ederim..

 33. Murat ATeŞ dedi ki:

  Merhaba ;
  SGK da GSS borcum görünmektedir.SGK dan form verilip doludurulacakmış (6736 GSS yapılandırma formu) bu form internette var mıdır? var ise lütfen link veya hangi başlık altındadır bu form yardımcı olabilir misiniz?

  tşkr.

 34. Suat dedi ki:

  Merhaba internetten yapılan taksit seçeneklerine nasıl ulaşabilirim. ne kadar borcum ne kadar zaman ödenmişim var bagkur veya siğrta nereden görebilirim

  • SGKuzmani dedi ki:

   İşveren prim borcu yapılandırma uygulama sisteminden E-bildirge şifresi ile görüntüleyebilirsiniz.
   Bağkur 6736 yapılandırma bilgilerine de E-devlet sisteminde SOSYAL GÜVENLİK KURUMU-4/B HİZMETLERİ-6736 BORÇ BİLGİLERİ kısmından erişebilirsiniz.

 35. Murat ATeŞ dedi ki:

  TEŞEKÜRLER..

 36. Orhan günaydın dedi ki:

  Ben yurtdışında yaşıyorum NY de eşimi emekliliği için sgk dan borç dökümünü istedim yaklaşık 64.000₺ kadar bir borç çıkardılar bunu üç ay içerisinde ödememi istiyorlar bu borcu yapılandırabilir miyim yurtdışından bu işlemleri Nasıl halledebilirim

 37. ahmet dedi ki:

  Merhaba.Eşim için 2014 de isteğe bağlı sigorta yaptırmıstık ve dun SGK dan yazı geldi.Borcunuzu 25 Kasım a kadar yapılandırın diye.Bugun kontrol yaptıgımda 12000 prim borcu ve 2000 ceza gözüküyor.Ama e-devletten yapılandırma yapamıyorum,son tarih 30 Ekim uyarısı veriyor.Birde bunu 18 taksit odemek istesem ceza siliniyor mu?Tesekkurler

  • SGKuzmani dedi ki:

   Bağkur borcu için Edevletten yapılandırma başvurusu yapılamıyor. Herhangi bir SGK’ya elden ya da posta yolu ile yapılandırma başvurunuzu yapabilirsiniz.

 38. Mine dedi ki:

  Sgk borcumu yapılandırma internetten nasıl yapibilirimm

  • SGKuzmani dedi ki:

   İşveren prim borçlarınızı yazı içinde verdiğimiz linkti tıklayarak açılan sayfada yapabilirsiniz. Diğer SGK borçları için internetten yapılandırma başvurusu yapılamıyor.

 39. hz.memur dedi ki:

  Dikkat! son 5 ay yapılandırmaya girmiyor.

  Yapılandırma bitmiştir.

 40. Yasemin dedi ki:

  Merhaba pirim borcum 2.443 tl,toplam borç 4.717,41 tl ceza 2.274 tl.bu yapılandırmada nasıl bir yapılandırmayla karşılaşabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • SGKuzmani dedi ki:

   İşveren prim borcunuz mu var? Cezanın tamamı silinir. Enflasyon oranlarına göre yeniden hesap yapılır. Peşin ödemede yalnızca enflasyonun yarısı tahsil edilir.

 41. gamze bekar dedi ki:

  Hocam 2002 yılından bu yana olan sgk borçlarım silinmiş. geri almak için dilekçe verdim bu seneki 6736 sayılı sayılı kanundan ve gecikme zammı indiriminden faydalanabilecekmiyim. Bize taksit ve indirim uyğulanacakımı .nasıl başvurmam lazım lütfen cevaplarmısınız hocam.

  • SGKuzmani dedi ki:

   Bağkurda prim borcundan dolayı dondurulan süreler için yapılandırma hükümleri geçerli değil. Anapara olarak bugünki primler üzerinden hesap çıkartılır size.

 42. Adem şen anli dedi ki:

  Sistem şifresi nasıl aliniyor

 43. Gülseren dedi ki:

  Merhaba, SGK ya gitme imkanımız yok şimdi. Yapılandırma ile ilgili nasıl aksiyon alabiliriz. Öğrenebilir miyim?

 44. AYŞEN dedi ki:

  MERHABALAR, SGK YAPILANDIRMALARI SIRASINDA YANLIŞIKLA AYNI ŞİRKETE AİT FARKLI SGK NUMARASINDA YAPILANDIRMA YAPTIM . BU YAPILANDIRMA İŞLEMİ GEÇERLİ OLUR MU?

 45. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba babam vefat ettiği için yetim aylığı bağlanmıştı emekli sandığından. Babam kamu çalışanıydı. Ben bir süre sonra devlete atandım kadrolu öğretmen olarak, atandıktan sonra yetim aylığının devam etmediğini bilmediğim için bir süre daha yetim aylığı aldım. Şimdi bunu geri ödüyorum. Avans kişi borcu yersiz ödeme diyorlar, Bir kaç yere sordum hatta fındıklı Sgk ya bile yapılandırma olmadığını söylediler doğru mudur ?

 46. Numan Şahin dedi ki:

  SGK web sitesinde 6736 nolu yasadan faydalanarak yaptığım af ve taksitle ödeme müracaatımın sonucunu ve ilk taksit ödemesini hangi linkden yapabilirim, bulamadım. Bankamdan da 26 hane dediği sicil nosu 23 hane ( – son iki haneyi de ekleyerek), başına 3 sıfır koydum giremedim, Kredi kartı ile nereden, nasıl ödeme yapabilirim?

  • SGKuzmani dedi ki:

   Kredi kartı ile 6736 yapılandırma ödeme konusunda bilgi için lütfen TIKLAYINIZ
   23 hanenin sonuna 000 (üç tane sıfır) koymanız gerekiyor.
   Yapılandırma ödeme planınızı yazı içinde verilen uygulama linkinden ebildirge kullanıcı kodu ve şifreniz ile giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Eğer göüntüleyemiyorsanız bağlı bulunduğunuz SGK’dan da plan alabilirsiniz.
   SGK kredi kartı ile ödeme sistemine TC kimlik no ve Edevlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. 31.12.2016 tarihine kadar yapılandırma ilk taksidini ödemeniz gerekir.

 47. Numan Şahin dedi ki:

  Soruma ek; SGK sitesinde sorgulama sonrası “Kredi Kartı ile ödeme”ye tıklıyorum,
  Portal hesabınızla oturum açın diye bir sayfa çıkıyor ama bu bilgileri nasıl alacağım yazmıyor!!!
  Kullanıcı Kimliği:?
  Parola:?
  Bir yönlendirme yok, ilk taksidi ödemezsem sanırım 2 taksit hakkım var ve 2.yi kaçırmadan her ikisini de ödersem, sorun kalmayacak, teyid ederseniz sevinirim.

 48. murat dedi ki:

  GSS’dan daha önce gelir testi yaptırmıştım. Şimdi borcum var. Yapılandırmadan faydalanmak istiyorum….

  Tam olarak ne yapmam gerekiyor … Yani bir belge filan lazım mı yoksa direkt sgk müdürlüğüne giderek yapılandırma yapabilir miyim?

  Yardımcı olursanız sevinirim !

 49. Fatih dedi ki:

  Hocam ben yurtdisinda yasiyorum sgk dan borcum gozukuyor. 2012 yilinda giris yapilmis 2016 yilinda cikis yapilmis benim adima benim haberim yok. Ne yapmam lazim ben hic kayit falan olmadim simdiden tesekkurler.

  • Merhaba. Yurt dışında ikamet ettiğinize dair belge ile SGK’ya müraacat ederek borcu sildirebilirsiniz. Alacağınız belgede resmi olarak ilk defa ikamet etmeye başladığınız tarih de yer alsın.

 50. Ozlem dedi ki:

  Merhaba babam 1963 doğumlu. 3_4 aylığına 82 yılında sigortali ise girdi. Bu yila kadar toplam sigorta 632. 2 yıl önce bagkura giriş yaptik. Ödeme yapiyoz her ay. Şimdilik 1400 günü var. Yapılandırmadan faydalanma imkanımız var mı, varsa nasıl olur? Bir da emekli olması için kaç gün olması gerekiyor. Şimdiden teşekkürler

 51. Rıza dedi ki:

  Merhaba yapılandırmayı kaçırdık. Bağkur borcum var.şimdi peşinmi ödemek zorundayım yoksa başka bir taksit seçeneği varmı.

 52. ozgur dedi ki:

  merhaba ssk da ek 6 dan sanatcı sigortalıyım 5 aydır borcumu ödeyemiyorum ve borç birikiyor taksitlendirip kapatmak istedim olmaz dediler bir çözümü varmıdır yardımcı olursanız çok sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir