SGK GSS Primi Ne Kadar 2018

BENZER YAZILAR

24 yorum

 1. İbrahim Yıldız dedi ki:

  Total kolektomi ameliyatı oldum 6.ay kemoterapi gördüm Bağkur hizmetim 9.yıl.7.ay 26.gün hizmetim var nasıl emekli olurum şimdiden teşekkürler

 2. Ertan dedi ki:

  Merhaba,
  1 Aralık itibarıyla emekli oldum. e-devletten baktığımda emeklilik bilgilerim ve maaş tutarım ile maaşımın ödenme günü olarak 22 Aralık görünüyor. Ancak banka internet sitesinden baktığımda Aralık ayı için de 53,33TL GSS primi yansıtıldığını gördüm. Ne yapmalıyım?
  Teşekkürler

 3. koray erim dedi ki:

  Bazı haber sitelerinde yeni yılda gss primlerinin eskisi gibi 3 kademe olduğu ve en düşük pirimin 81 TL olduğu yazıyor. Doğruluk payı var mıdır?

 4. Hüseyin dedi ki:

  Teşekkürler çok faydalı bir makale en dogru bilgileri buradan buldum.

  • Muhammed Çilenti dedi ki:

   Hocam iyi günler benim daha önceden gss yapılandırma borcum vardı SGK gittim indirimli taksitlendirme yaptılar 1479 tl geçmiş borçlarınız var bir tarihe kadar ödeyeceksiniz diye söylediler bende her ay miktar miktar ödüyordum fakat e devlete girdim gss prim borcuma orada yazıyor toplam borcunuz 1929 ödenmiş borcunuz suana kadar 1128 tl çıkıyor benim anlamadığım bana SGK dam bir kağıt vermişlerdi orada toplam borc 1479 tl yazıyordu e devlette neden fazla çıkıyor teşekkür ederim

 5. Mehmet dedi ki:

  Ocak 2018 de 114 tl küsür gss ödedik 60 tl yazıyor her yer de bilgi alabilir miyim

 6. Mehmet dedi ki:

  Her ay düzenli yatırdım hiç aksatmadan birikmiş borcum olamaz teşekkürler

 7. Suat dedi ki:

  Merhabalar hocam.Benim 8 dönemlik GSS borcundan (31 TL lik faiziyle beraber toplam 464 TL) dolayı sigortam kapandı ve muayene olamıyorum.Asgari kaç TL’lik kısmını yatırmalıyım ki tekrar açılsın ve muayene olabileyim ?

 8. Didem dedi ki:

  Merhaba.Yurtdisinda ikamet edip bunu belgeleyip borctan muaf olanlar,yine de isterlerse 53 tl lik gss primini odeyerek Turkiyede saglik hizmetinden faydalanabilirler mi.Tesekkurler.

 9. cansu dedi ki:

  mrb bi sorum olcak sigortalı işte çalıştığım halde 578 tl gss borcum çıktı ödemek zorunda mıyım ?

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;sigortalı çalıştığınız dönemlere çıktıysa iptal ettirebilirsiniz.Ancak boşta kaldığınız sürelere çıktıysa ödemek zorundasınız.

 10. şahin dedi ki:

  Slm gss için gelir testi yaptırdım. G0(asgari ücretin 1/3 une kadar) yazıyor. Fakat bana hala borç çıkıyor. ne yapmalıyım.

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ilk gelir testiniz G0 ise geriye dönük borçlarınız silinir,bağlı bulunduğunuz SGK’ya başvuru yapmanız gerekiyor.

 11. hakan dogu dedi ki:

  Selamlar
  GSS gelir testi sonucum G0 (60-C) çıktı. G0 lı olarak özel sağlık kuruluşlarından SGK lı olarak yararlanamıyorum. G1 (60-G) olarak değiştirerek faydalanabilir miyim?. Nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz? Teşekkür Ederim

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;g-1 talep ederseniz beyan usulü statünüzü değiştirebilirsiniz.Bu sayede özel hastanelerden faydalanabilirsiniz ama bazı özel hastanelerin ilave ücretleri çok yüksek bilginize..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir