Sağlıktan Yararlanma Sorgulama !

BENZER YAZILAR

46 yorum

 1. Savas asik dedi ki:

  Bagkur borcum var sagliktan faydalanabiliyormuyum

  • SGKuzmani dedi ki:

   Değerli Okurumuz;
   30.06.2016 tarihine kadar üniversite ve devlet hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsiniz. Sonrasında alamazsınız.
   Saygılarımızla sağlıklı günler dileriz.

 2. Ümit dedi ki:

  Merhaba ben 5 ay ssk lı çalıştım 1 hafta önce çıkışım verildi 5 ay önce yeşil kartliydim şimdi yeşil kart katılım payından yararlanabilir miyim yada ne zaman başvuru yapabilirim

  • SGKuzmani dedi ki:

   Değerli okurumuz,
   Ssk işten ayrılış tarihinden itibaren 99 Gün daha ssk kapsamında sağlık hizmeti alırsınız. 99 gün sonra yeniden yeşil karta geçebilirsiniz. Saygılarımızla

 3. melike dedi ki:

  On yıldır Bağ kur luyum ani işitme kaybı rahatsızlığı sebebi ile tıp fakültesinden aldığım raporla özel hiberbarik oksijen tedavi hastanesin de tedavi aliyorum.giriş ücreti,muayene ve maskeye 155 tl ücret ödedim.her seans için de 40 tl istendi. Bağ kur dan yararlanabiliyormuyum.

 4. metin can dedi ki:

  yesil kart sahibi kisi;eczaneden aldigi ilaclarin toplami uzerinden yuzde kac TL odeme yapar? ayrica yesil kart sahibi kisi devletten para yardimi alabilir mi?alirsa nasil bir yol izlemelidir?

  • SGKuzmani dedi ki:

   Yeşil kartlılar ilaç katılım payı ödemez. Ödese bile talebi halinde iadesini alabilir. Aylık bağlanıp bağlanmayacağı ile ilgili sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile görüşmeniz gerekir.

 5. Melike dedi ki:

  Daha önce bahsettiğim gibi anı işitme kaybı rahatsızlığımdan dolayı Tıp Fakültesinden aldığım raporla özel bir hastanede 20 seans hiperbarik tedavi aldım ikamet ettiğim şehirde bu Merkez olmadığı için başka şehirde tedavi gördüm günlük otobüsle bazen kendi aracımla gidip geldim Bir gün de Otelde kaldım merak ettiğim SSK veya bağ-kur gidiş geliş yol masraflarımı Otel ücretini karşılar mı

 6. Ezgi dedi ki:

  19 yaşındayım yazın hasta olmuştum doktora gittim eczaneden ilaç almak için girdiğimde oradaki kız bana 18 yaşını geçtiğin için babanın bağkurundan yararlanamıyorsun Dedi git dilekçe ver yenilesinler Dedi başkaları da kız çocukları evlenene kadar babasının bağkurundan yararlanır diyor ben bunu nasıl öğrenicem

  • SGKuzmani dedi ki:

   En yakın sgkya başvurun. Eğer Babanızın 2008 10. Aydan önce girişi varsa evleneceğiniz tarihe kadar babanız üzerinden sağlık yardımı alabilirsiniz.

 7. oguz dedi ki:

  iyi günler ben GSS liyim primlerimi G1 düzeyinde ödüyorum ve hiç prim borcum yok bir ssklı gibi bende özel hastanede ameliyat olabilirmiyim (benimle aynı hastalıga sahip olan arkadaşım çalışıyor SSK lı özel hastaneye ameliyat oldu ufak bir mebla ödiyerek bende GGS G1 li olarak primlerimi ödedigim için bende ameliyat olabilirmiyim ayın hastaneye

 8. Nuray özel dedi ki:

  Almanyadan ssk ya emeklilik primimi yatırarak emekli oldum sağlık sigortasından faydalana bilmek için şartlar nedir. Eşim bu sene itibarıyla işi bıraktı emekli olmak için müracatını yaptı. Çocuklarımız al.anyada olduğu için çok şık almanyaya gidip orada kalmaktayız burada sigorta durumumuz nasıl olacak . cevabınızı acil bekliyorum. Teşekürler.

  • Merhaba. Eğer 6 aydan fazla Almanya’da ikamet ediyorsanız Türkiyede emekli maaşınız üzerinden sağlık güvencesi alamazsınız. Almanyadaki güvenceniz ile Türkiye’de tedavi görebilirsiniz.

 9. necdet öztürk dedi ki:

  Çok yardıma ve çok Acilll yardıma bilgiye ihtiyacım var.
  Oğlum Almanya stuttgard üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alıyor. 02\02\2017 tarihinde 25 yaşını doldurdu. Sağlık hizmetinden faydalanamıyor. Ne yapmamız gerekiyor. Ben emekli memurum gelirim belli.
  Not; Devletten yaralansın diye Gelir Testi için Cukurova kaymakamlığa gittim, Ancak Oğlumun ikemetgahı Almanyada görünüyormuş, buraya gelip ikemetgahını sizin oturduğunuz adrese alacak dediler, gelemez internet yolu veya haşka bir yol varmı?

 10. necdet öztürk dedi ki:

  Almanyada sağlıktan faydalanması için türkiyede ne yapılacak
  Veya Almanya sosyal güvenlik için buradan ve almanyada ne yapması gerek
  Özel sigortamı (Almanyada) yaptıracağım türkiyeden bir sigorta varmı
  Maliyet ne olur? İkibinlira maaş alan biri sigortayı karşılaması için ne yapması gerek

 11. Abbas dedi ki:

  Bir işyerinde 01.11.2014 tarihinden beri çalışıyorum.ocak ayında ayak çatlaması nedeni ile 48 günlük istirahat raporu aldım.Raporum devam ederken işyeri sahibi çalışan bir arkadaşla haber göndererek gece vardiyasında çalıştırmak istiyor.Ben gündüz işime devam istiyorum.Gece çalışmak istemezsem bir hakkıl olurmu? Girişim şubat 1996 prim günüm 5000 gündür.şimdiden teşekkürler

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba; raporunuz devam ederken işveren sizi çalıştıramaz; çalışabilmeniz için çalışabilir raporu almanız gerekmektedir.Gece ve gündüz işletilen ve nöbetleşe işçi postaları kullanılan işlerde, bir çalışma haftası gece çalıştırılan işçilerin,
   ondan sonra gelen ikinci çalışma haftası gündüz çalıştırılmaları suretiyle postalar sıraya konur. Gece ve gündüz postalarında
   iki haftalık nöbetleşme esası da uygulanabilir.
   Postası değiştirilecek işçi kesintisiz en az onbir saat dinlendirilmeden diğer postada çalıştırılamaz.

 12. Emre uysal dedi ki:

  105 gun sigortam var sagliktan yararlanabilirmiyim

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;halen sigortalı çalışıyorsanız yararlanabilirsiniz. İşten çıkışınız var ise çıkış tarihiniz itibariyle geriye dönük 1 yıl içinde 90 gününüz olması gerekmektedir.

 13. cihan dedi ki:

  merhaba eski gss prim borçlarımı ödemeden, güncel 53 lirayı ödesem sağlık sigortasından faydalanabilirmiyim? yoksa tüm borcumu ödemelimiyim

 14. Habibe dedi ki:

  Merhaba 1.5 yıldır devlet hastanesinde ortodonti tedavisi görüyorum randevum için hastaneye geldim ve ssk için babamdan düştüğümü söylediler ünivetsiteden 2017 yılında mezun oldum fakat benim bildiğime göre mezun olduktan iki yıl sonra daha babanın ssk sigortasından faydalanabiliyoruz. Bu işte bi yanlışlık olabilir mi? Bunu nasıl sorgulatabilirim?

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;25 yaşını doldurduysanız sağlığınız kesilir.Ancak kız çocukları evlenene kadar babalarından sağlık yardımı alabilir.

 15. Rabia dedi ki:

  Merhaba 30 yaşındayım 2011-2012yıllarında işe girmiştim ve daha sonra bana gss borcu çıktı bugüne kadar hiç gelir testi yapmadım.babam 2yıl önce emekli oldu. İşe girip çıktığım için babamın sağlık güvencesinden yararlanabilir miyim? Yoksa başka şey mi yapmam lazım acilden hastaneye gidince bu süreçte sgklı gözüktüm ama acil diye mi? Ne yapmam lazım??

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;kız çocukları evlenene ya da işe girene kadar babalarından sağlık yardımı alabilir.İşten çıkışınız olduysa babanızdan yeniden sağlık yardımı alabilirsiniz.Tarafınıza GSS borcu tahakkuk etmez.

 16. murat dedi ki:

  merhaba bu sene içinde 300 tllik bir prim borcum var. 7. ay gelir testi sonucuma göre şu an yeşil kartlı olarak görünüyorum. bu borcu sildiremez miyim? sildiremezsem bile ödemeden sağlıktan yararlanabilir miyim?

 17. Ebrar dedi ki:

  Merhaba acil ameliyat olmam gerekiyor pazartesi ve durumum yok babamin sigortasindan yararlana bilirmiyim 20 yasindayim bekarim annemle babam ayrildi normalde annemden yararlaniyordum sigortasi bitince olan oldu hastalandim hemen sigorta pazartesi baslatilabilirmi

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba,babanızın 2008 öncesi sigortası var ise yararlanabilirsiniz.

   • Melike dedi ki:

    Merhaba, 25 yaşımı doldurdum.Babam vefat ettiği günden beri gss prim borcu birikmiş. Çalışmıyorum ve bildiğim kadarıyla evlenene kadar babamın sağlık sigortasından prim ödemeden yararlanmam gerekiyor değil mi? Borcumu sildirebilir miyim?

    • Mehmet dedi ki:

     Merhaba. Babanızdan dolayı ölüm maaşı alıyorsanız evlenene kadar yararlanma hakkınız var. Maaş almıyorsanız yok.

 18. Ahmet dedi ki:

  Merhaba. Bugüne kadar hiç gelir testi yaptırmadım, sigortam yok ve GSS borcum var.

  Sorum ise ben devlet hastanesinde ne kadar muayane ücreti öderim?

  Röntgen, kan tahlili yaptırabilir miyim? Yoksa borçtan dolayı bu işlemleri yapmazlar mı?

  Olur da yaparlarsa bu işlemlerin ücretleri ne kadardır?

 19. Turgut dedi ki:

  Merhabalar, benim aklıma takılan bir konu var. Yanıtlarsanız sevinirim.
  “Emekli birinin devlet hastanesinden randevu alıp sonra randevuya gidemeyip muayene olamasa bile o kişiden kesinti yapılır mı?”

 20. Mustafa dedi ki:

  merhaba,bugün itibariyle 20 yaşındayım 😀 98 mart doğumluyum okula geç yazdırmışlar,12.sınıfta e devlet şifresi aldığımda gss borcu çıkmış,öğrenci belgemle halledip babamın sigortasından faydalanmaya başlamıştım bugün itibariyle sanırım babamın üzerinden düştüm(bu arada lise bittikten sonra üniye gitmedim şu an hazırlanmaktayım) eczaneden ilaç alacaktım,sigorta kapsamında olmadığımı en yakın sgk merkezine gitmem gerektiğini vs dediler,tekrar babamın sigortasından faydalanabilirmiyim,yoksa bekleyip üniversteye geçince otomatik geçmesini mi beklemeliyim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir