İşe Giriş Var Ama Hizmet Yok Ne Yapmalı?

BENZER YAZILAR

5 yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Çok yararlı oldu Allah razı olsun

 2. serkan dedi ki:

  merhaba ben E devletten hizmet dökümünü baktığımda işe ilk giriş tarihim 01 09 1998 yazıyor ama pirim yatırma günüm 2000/2 yazıyor. bunu düzeltmek için ne yapabilirim

 3. Serkan dedi ki:

  merhaba şimdiden teşekkür ederim. benim ilk işe giriş tarihim 01 09 1998 yazıyor ama 2000 2 ilk giriş gözüküyor. Dilekçeyle ssk baş vurduğumda bana söz konusu işyeri tarafından adıma işe giriş bildirgesi verildiği ancak 4 aylık sigorta prim bordrosu aracılığıyla hizmet bildiriminde bulunamadıgı diye cevap döndüler. Ama benim 01 09 1998 e ait ssk giriş belgem kartı var. çalıştığım iş yerini muhasebecisini sordum yatmamış olabilirmi diye oradakinler yatmamasının imkanı yok dediler. yatmamış olsa ceza gelirdi diyorlar. Muhasebeciye sordum o zamana ait borduroyu ama bulamadılar 10 yıl saklama süreleri var mış galiba. Ama ssk da çıkmıyor 4 aylık bordurada acaba nasıl bi yol izlemem gerekiyor. Pirim yatmamış olsa bana ssk kartı verirlermi. E devlet hizmet sorgulamada ilk giriş tarihi kısmında 01 09 1998 yazıyor detaylı baktıgımda 2000 2 başlıyor.

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;işe giriş bildirgesi farklı aylık prim hizmet belgesi farklı kavramlar.Dönem bordrolarında isminiz atlanmış olabilir.Kurumun kayıtlarında yok ise yapılacak bir şey yok dava açmanız gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir