Ev Hizmetlerinde Çalışanların Sigorta Primi 2018

BENZER YAZILAR

23 yorum

 1. Serdar dedi ki:

  Ben ev hizmetleri yaşlı bakımında çalışmak üzere yabancı bir bakıcı çalıştırmak için önce yabancıya dış konsolosluktan çalışma izni çıkardım. Daha sonra Yabancı yurda giriş yaptı ve 15.01.2018 de işe başladı. 23.01.2108 de 5510 sayılı ve 4447/10 sayılı teşvikleri işaretleyerek SGK ya bildirim yaptım. Yabancı daha önceki işinde teşvikli çalışmış ancak işden ayrılmış SGK ya Primi yaklaşık 10 ay yatmamış bende SGK ya ilk defa başvuruyorum. Yukarıda yazdığım iki teşvikten yararlanabilirmiyim.

 2. KEMAL dedi ki:

  Merhaba,
  ev hizmetlerinde 10 günden fazla yabancı çalıştırılırsa sgk prim bildirim formu nasıl düzenlenir?

 3. Serkan dedi ki:

  2018 de bu aşağıdaki teşvik ev hizmetleri için 16.02.2018 tarihinde devam etmiyormuş.

  ”Ayrıca sigortalı başına 100 TL asgari ücret desteği de 2018 yılında devam edecek.”

 4. yavuz dedi ki:

  Merhaba asgari ücret desteği 2 aydır sistemde çıkmıyor, normal sgk’lılarda indirim görünüyormuş, ev hizmetlerinde çalışanlar bu teşvikin dışında mı bırakıldı acaba?

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;asgari ücret desteği 2018 yılında da sürecek siz ödemelerinizi düzenli yapın,teşvik yürürlüğe girdiği zaman gelecek borçlarınızdan mahsup edilir fazla ödediğiniz primler.

 5. Mehmet Akça dedi ki:

  Evde haftaiçi mesai saatleri içinde bebek bakıcısı çalıştırmayı düşünüyoruz. Bakıcımız, kadın, 45 yaşında ve son 4 yıldır herhangi bir sgk prim ödemesi yok. Biz de ilk defa bakıcıya sigorta primi yatıracağız. Bu durumda bizim aylık ödememiz gereken tutar 245,01 TL mi olur? Peki bunu her ay ödediğimizde bakıcımızın emekliliğine katkısı olacak mı? Bakıcımızın emekli olması için yaklaşık 1300 günü varmış.

 6. ali turhan dedi ki:

  merhabalar… bakıcı için sigorta primi 30 gün üzerinden yaptırdım.30 aylık bir teşvik gözüktü sistemde. ek 9 da işe giriş tarihi 5 mart

  2018 diye belirtmiştim. sgk memuru evrağı sisteme bugün girdi.sigorta primlerinin ödemesinin aksamaması açısından borcun en son

  ne zaman ödenmesi gerekir?ya da borç sistemde ne zaman gözükür? saygılar…

 7. Arda Özsu dedi ki:

  Merhaba,
  2016 Haziran’dan bu yana aynı bakıcıyla devam ediyoruz ve tüm primlerimizi aksatmadan ödedik.Geçen ay 345 TL ödemiştik, bugün ödeme yapmak için sisteme girdiğimde 1124,58 TL borç çıkıyor. Böyle bir artışın normal olduğunu düşünmüyorum, bilgi verebilir misiniz?

 8. Aykut dedi ki:

  Merhaba,

  10 günden fazla çalışan (30 günne esas) çocuk bakıcısı için prim ödemem gerekiyor, bu primi ödemem için banka bilgisi verildi. Üzerime ne kadar bedel düştüğünü nereden öğrenmem gerekir. Bir tahakkuk yada bildiride bulunmam gerekiyor mu? sadece ilgili bankaya ödeme yapacağımı belirtmem yeterli mi?

 9. emine dedi ki:

  merhaba
  ek9 10günden fazla olarak teşvikten yararlandım
  1- ilk ay 133 TL , ikinci ay 202 TL , 3 ve 4.ayda ödemelerim 345 tl ye çıktı anlayamadım?
  2- çalışanıma ödemeyi elden yapmaktayım bankaya yatırmam gereklimi? birde 30 gün dolu dolu çalışmadığından asgari ücretten ödeme yapmıyorum , bankaya yatırılacaksa da asgari ücretten mi yatırmam gerekli? neticede çalışanım 14-15 gün çalışıyor.
  bilgi verebilirmisiniz?

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;ilk ödemeyş hangi ay yaptınız,sanırım asgari ücret desteğiniz kesildi,torba kanun çıkınca yeniden faydalanabilirsiniz.

 10. Ozan dedi ki:

  Merhaba ahmet bey,annem kendi evinde çocuğuma bakıyor. Ben ek 9 dan on günden fazla sigortalı girişi yaptırdım bir yıldır da düzenli olarak ödüyorum.Annemi ek9 dan sigortalı yaptırdığım için ilerde bir sorun olur mu? Ozan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir