2018 Sgk Teşvikleri, Asgari Ücret Desteği 2018 

BENZER YAZILAR

10 yorum

 1. hakan dedi ki:

  selam.1687 sayılı kanun teşvikinden 2018 yılında faydlanacakmıyız.çalışanların yaşı 40 ın üstünde.

  • Ramazan DOLMAZ dedi ki:

   Merhaba. 1687 sayılı kanun teşviği devam etmeyecek. Ama yazımızda da belirtildiği üzere yeni torba kanunla ona benzer yeni bir teşvik uygulaması geliyor.

 2. ilker dedi ki:

  Merhaba,
  1 Ocak 2018 itibarı ile sigorta girişini yaptığım çalışanım için 375 TL sigorta bedeli çıktı.
  5510 sayılı kanunun 81 maddesi ve 4447 sayılı kanunun geçici 10. maddesi teşviklerinden yararlanmış görünüyorum ama
  sigortalı başına 100 TL asgari ücret desteği bana uygulanmamış görünüyor.
  Bu destekten yararlanmak için ne yapmalıyım?

  • Ramazan DOLMAZ dedi ki:

   Merhaba. Henüz 2018 asgari ücret desteği uygulamasını içeren torba yasa çıkmadı. Torba yasa resmi gazetede yayımlandıktan sonra asgari ücret destek tutarları 01 Ocak 2018 tarihinden itibaren sisteme işlenecek ve gelecek dönem borçlarınıza mahsup edilebilecek.

 3. Kemal dedi ki:

  27.10.2017 tarihinde açmış olduğum şahıs şirketimde sigortalı olarak 2 işçi çalıştırmaktayım. İşçiler, işbaşını Ocak 2018 de yaptılar. Bahsi geçen hangi teşvikten ve yararlanmak için nasıl başvurmalıyım?

 4. Emrah dedi ki:

  Merhaba,
  Evimde bebeklerime bakmak için çalışma izni çıkardığım çalışanım için Ocak 2018 için primini yatırmaya çalıştığım zaman 100 TL indirimin yansıtılmadığını gördüm ve SGK’yı aradığımda daha yasalaşmadığını söyledi ve şu anda hala 659-TL olarak görünüyor. benim sorum şu; şimdi bu borcu ödesem yasa çıktığı zaman otomatik olarak bir sonraki dönemde primimden düşecekmidir yoksa yasa çıkana kadar ödeme yapmamam mı gerekiyor? ben aylık olarak beyanda bulunmuyor sadece e-devletten ödeme yapıyorum.

 5. Barış dedi ki:

  Merhaba,
  2.5 senedir e-ticaret yaptığım bir şahıs firmam var. Kosgeb Ar-Ge inovasyon programına başvurarak inovatif ürünler imalatı Ar-Ge’si üzerine çalışıyoruz, yine eski e-ticaret nace kodumuzla. Bu kapsamda projede yazılacak yeni istihdam edilecek kişilerle ilgili nasıl bir sgk indirimi alabiliriz?
  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir