Yeşil Kart Nedir, Yeşil Kart Nasıl Çıkarılır?

BENZER YAZILAR

200 yorum

 1. Günaydın Erkol dedi ki:

  Merhabalar.
  Bekâr bir kızım var. Ben kızımdan (ailemden) uzakta yaşıyorum. Benim onayım (imzam) olmadan Benim üzerimden kızım adına yeşil kart çıkartılabilirmi, nereye müracat edilmesi gerekir.
  Teşekkürler.

 2. Şule ÇIRAK dedi ki:

  Merhaba;26 yaşında ağır engelli bir evladım var.2022 den maaş alıyordu.Hane geliri yüksek çıktı diyerek maaşını kestiler.Tedavi yardımının devam etmesi için ne yapmalıyız?Ben öğretmenim,eşim ise emekli.Bilgi verirseniz sevinirim.

 3. Cemalettin GÖRGÜÇ dedi ki:

  Kayın biraderim e anne ve babası öldüğü için evimde bir oda verdim, ve ben bakıyorum, her ihtiyacını ben karşılıyorum, içine kapanık ve asosyal biri hiçbir geliri yok, boş ve kiracısız küçük bir dükkana ablası ile ortak sadece,yeşil kart başvurusunda hane geliri olarak benim gelirimi sorguluyorlar, ben anası değilim babası değilim, ben sadece insanlık yapıyorum, sokağamı atayım, kayın biraderim nasıl yeşil kart alır, yardımcı olursanız sevinirim

 4. sultan dedi ki:

  eşimin engelli kuzeni var daha önce yeşil kartı vardı 18 yaşına girince yeşil kartı iptal edildi 2022 maaşı ve bakım parası alıyorduk 2022 iptal edildi biz hanede 7 kişiyiz kedimiz yeşil kartlıyız 18 yaşına girdigi için bizim yeşil karttan faydalanamıyormuş ama vasisi benim ben bakıyorum gelir testi yaptırdıgımız zaman yeşil kart alabilirmi

 5. erdi dedi ki:

  Merhaba bu geliri brüt asgari ücretin 3/1 den az olanlar g0 kapsamında ele alınıcak denmiş peki biz iki kişiyiz ikimizin gelirinin asgari ücretin 3/1’nin altında olması lazım yoksa bir kişinin mi ?

 6. Mehmet Akıncı dedi ki:

  merhaba, 25 yaş üstüyüm ve öğrenciyim. gelir testi sonucum g-1 sanırsam. çalışmıyorum. sorum şu: ikametgahım şuan ailemin oturduğu yerde. ikametgahımı değiştirirsem yeşil kartlı olma şansım olur mu (çalışmadığım için otomatikmen gelir seviyem sıfır ve hiçbir ekstra gelirim yok) ve geçmişe dönük gss prim borçlarım silinir mi? teşekkürler…

 7. Rasim Karakaya dedi ki:

  Merhaba, birkaç sorum var,

  Bir gariban tanıdığım var. 2012 den bu yana arada sırada sigortalı işlerde çalışıp genelde boşta gezdiği için 2400 civarı GSS borcu birikmiş. Bu arkadaşın psikolojik srounları var ve düzenli çalışamıyor. Nadiren girdiği sigortalı işlerden de kovuluyor. Bu haline de yapılabilecek bir şey yok maalesef. Biz GSS borçları için ne yapabiliriz ona bakmalıyız. Şimdi sorularım şunlar;

  1- Şu anda yine işsiz ve boşta. Ama üzerine de bir kaç mülk gözüküyor. Gelir testi yaptırsa ve hane gelir ortalaması 483 altında çıksa bile,üzerindeki bu mülkler borçlarının silinmesine ve yeşil karta mani değil midir?

  2- Değilse, borçların silinmesi ve ücretsiz GSS haklarından faydalanırken, SSK’lı bir işe girerse GSS bitecek, peki sonrasında tekrar aynı şartlarda işsiz kalırsa tekrar GELİR TESTİNE başvurması mı gerekir? Yoksa otomatikman Ücretsiz GSS hakkı başlayacak mı?

  • Ahmet SARI dedi ki:

   Merhaba;sürekli gelir testine başvurmanıza gerek yok,sistem sürekli kendini güncelliyor.ücretli çıkarsa aylık 60 TL ödeme yapması gerekiyor.

 8. Rasim Karakaya dedi ki:

  Ahmet Bey, Peki üzerindeki gelir getirmeyen tarla gibi bir kaç mülk varken Gelir Testi sonucu borçları silinir mi? Ücretsiz GSS’den faydalanabilir mi?

 9. Güneş YILMAZ dedi ki:

  Merhaba,annem,bekar kardeşim ve yeğenim(18 yaşından büyük) aynı evde oturuyoruz, yeşil kartlıyız(2017 öncesinde çıkarmıştık). Özel hastanelerden ücretsiz yararlanabilirmiyiz? Bunun için tekrar gelir testine girmemiz gerekiyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir